Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzpn
22.12.2008 12:37

Listkiewicz twarzą w twarz z Kręciną

W prokuraturze trwa konfrontacja byłego szefa PZPN z byłym sekretarzem generalnym związku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

We wrocławskiej prokuraturze trwa konfrontacja byłego szefa PZPN Michała Listkiewicza z byłym sekretarzem generalnym związku Zdzisławem Kręciną, który usiłował niedawno przejąć schedę po Listkiewiczu.

Spotkanie we wrocławskiej prokuraturze może mieć na celu wyjaśnienie niektórych kwestii w związku z zarzutami niegospodarności, jakie niecałe dwa miesiące temu postawiono Zdzisławowi Kręcinie. Działacz miał wypłacić 350 tysięcy złotych, zajętych przez komornika, na rzecz klubu Widzew Łódź. Konfrontacja byłego prezesa i byłego kandydata na prezesa PZPN może potrwać nawet kilka godzin.

Listkiewicz także był już przesłuchiwany przez wrocławską prokuraturę, ale w charakterze świadka. Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 180 osobom: sędziom, m.in. najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G. i trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi reprezentacji Januszowi W., byłemu reprezentantowi Dariuszowi W. oraz członkowi zarządu PZPN Henrykowi Klockowi.

W grudniu ub. roku przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseud. Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: pzpn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz