Notowania

premier
15.07.2010 18:17

Litewa: Premier Andrius Kubilius spędzi kolejne wakacje na rowerze

Litewski premier Andrius Kubilius również tegoroczne wakacje spędzi na rowerze. Polityk wybiera się pod koniec lipca z grupą swoich zwolenników na tygodniową wycieczkę rowerową na Białoruś śladami Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Litewski premier Andrius Kubilius również tegoroczne wakacje spędzi na rowerze. Polityk wybiera się pod koniec lipca z grupą swoich zwolenników na tygodniową wycieczkę rowerową na Białoruś śladami Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Jak poinformował białoruski portal internetowy Biełoruskije Nowosti, Kubilius wcześniej do udziału w tej rowerowej wyprawie zaprosił prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenkę i premiera Rosji Władimira Putina.

Według rzeczniczki prasowej premiera Jardy Pauksztiene Łukaszenka miał wtedy powiedzieć do premiera Siarhieja Sidorskiego: "No i co, szykuj rower!"

Na razie strona litewska nie ma potwierdzenia udziału Łukaszenki i Putina w wyprawie.

Cytowana przez portal Pauksztiene informuje, że Kubilius pojedzie na Białorusi "śladami Wielkiego Księstwa Litewskiego, historycznymi litewskimi ziemiami. Odwiedzi m.in. Lidę i Nieśwież".

Jest to już dziewiąta rowerowa podróż litewskiego premiera ze współpracownikami z jego ugrupowania Związek Ojczyzny-Litewscy Chrześcijańscy Demokraci. Towarzyszyć mu w niej będą członkowie rządu, w tym minister opieki społecznej i pracy Donatas Jankauskas oraz gospodarki Dainius Kreivys.

Z relacją z wyprawy - zdjęciami i komentarzami - będzie można się zapoznać na blogu litewskiego premiera.

Kubilius dalszą część tegorocznego urlopu spędzi też na rowerze - tym razem w Niemczech. Jest zapalonym cyklistą i wraz żoną, która podziela jego pasję, co roku wyrusza na rowerowe wyprawy.

Białoruskije Nowosti przypominają, że w ubiegłym roku szef litewskiego rządu wraz z żoną i 45-osobową grupą ministrów i parlamentarzystów, odwiedził na rowerze okolice Sejn w północno-wschodniej Polsce. W Puńsku spotkał się z przedstawicielami mniejszości litewskiej.

Z kolei prezydent Litwy Dalia Grybauskaite zaplanowała w tym roku jedynie tydzień urlopu.

"Pani prezydent nie ma czasu myśleć o wakacjach" - powiedział agencji BNS jej rzecznik, Linas Balsys. (PAP)

jo/ ro/

6612907

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz