Notowania

litwa
23.11.2009 13:43

Litwa: Drugi śmiertelny przypadek A: H1N1

W poniedziałek na Litwie potwierdzono drugi śmiertelny przypadek grypy A/H1N1. Zmarły to 40-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta Visaginas na północy kraju, który źle się poczuł 15 listopada, a 19 listopada trafił do szpitala.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W poniedziałek na Litwie potwierdzono drugi śmiertelny przypadek grypy A/H1N1. Zmarły to 40-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta Visaginas na północy kraju, który źle się poczuł 15 listopada, a 19 listopada trafił do szpitala. *

Mężczyzna prawdopodobnie zaraził się od syna, który już jest zdrowy.

Pierwszą ofiarą tzw. świńskiej grypy był w ubiegłym tygodniu 14-latek, który zmarł w Kowieńskiej Klinice Uniwersyteckiej z powodu powikłań pogrypowych.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Algis Czaplikas, w ciągu ostatniego tygodnia w kraju na grypę zachorowało 26 tys. osób. 130 znajduje się w szpitalach, kilka jest w stanie ciężkim. Prognozuje się, że na Litwie na grypę A/H1N1 może umrzeć 90 osób.

Epidemia grypy jest już ogłoszona w 22 rejonach Litwy, na jednej trzeciej terytorium kraju. We wtorek ma zapaść decyzja, czy epidemia zostanie ogłoszona w całym kraju.

Aleksandra Akińczo(PAP)

aki/ ksaj/ kar/

Tagi: litwa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz