Notowania

grypa
24.11.2009 18:18

Litwa: Ogłoszono epidemię grypy w całym kraju

Epidemię grypy w całym kraju ogłoszono we wtorek na Litwie. Nie wprowadzono jednak stanu sytuacji nadzwyczajnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Epidemię grypy w całym kraju ogłoszono we wtorek na Litwie. Nie wprowadzono jednak stanu sytuacji nadzwyczajnej.

W całym kraju są odwoływane imprezy masowe. W szkołach, w których choruje 20 proc. uczniów, nie ma zajęć. Kierownictwo przedszkoli jest zobowiązane do niedopuszczania do pracy personelu z objawami grypy, zaleca się częstsze wietrzenie, sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń. W miejscach pracy zaleca się noszenie maseczek ochronnych.

Minister spraw wewnętrznych Litwy Raimundas Palaitis powiedział, że jeżeli sytuacja w kraju będzie się pogarszała, to w celu zapewnienia funkcjonowania ważnych instytucji państwowych zostanie ogłoszona sytuacja nadzwyczajna.

Premier Litwy Andrius Kubilius zaapelował we wtorek o spokój. Zapewnił, że rząd kontroluje sytuację i podejmuje adekwatne działania.

W ciągu ostatniego tygodnia na grypę zachorowało na Litwie blisko 30 tys. osób. Około 200 z grypą A/H1N1 znajduje się w szpitalach, w większości są to dzieci. 15 osób jest na reanimacji w stanie ciężkim.

Na Litwie są już dwa zgony z powodu grypy A/H1N1. W ubiegłym tygodniu zmarł 14-latek, w poniedziałek - 40-letni mężczyzna.

Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ mmp/ mc/

Tagi: grypa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz