Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
litwa
18.04.2013 18:34

Litwa oskarżyła Białoruś o naruszenie przestrzeni powietrznej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zażądało udzielenia wyczerpujących informacji na temat naruszenia litewskiej przestrzeni powietrznej i podjęcia kroków na rzecz zapobieżenia powtórzeniu się takich incydentów w przyszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bokstaz/Dreamstime)

Litwa złożyła oficjalny protest dyplomatyczny w związku z naruszeniem jej przestrzeni powietrznej przez białoruski samolot wojskowy - poinformowało litewskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Według jego komunikatu myśliwiec MiG-29 przekroczył granicę w środę o godzinie 13:05 w rejonie Oran. Nad terytorium Litwy przebywał przez około dwie minuty.

W nocie przekazanej ambasadzie Białorusi MSZ _ zażądało udzielenia wyczerpujących informacji na temat naruszenia litewskiej przestrzeni powietrznej i podjęcia kroków na rzecz zapobieżenia powtórzeniu się takich incydentów w przyszłości _.

Wtargnięcie samolotu nastąpiło w trakcie rozpoczętej wczoraj dwudniowej wizyty premiera Białorusi Michaiła Miasnikowicza na Litwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu karają za publiczne wręczanie prezentów _ Nawet jednoosobowy marsz czy protest jest traktowany jako naruszenie ustawy o imprezach masowych. _
"Dziady" w Mińsku zrobiły wielką furorę Kilkuminutowymi owacjami na stojąco zakończyła się w środę w Mińsku premiera Dziadów Adama Mickiewicza.
Białorusi zależy na współpracy z tym krajem Stosunki Białorusi z Unią Europejską nie znajdują się ślepym zaułku - oświadczył dzisiaj minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej.
Tagi: litwa, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz