Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Litwa oskarżyła Białoruś o naruszenie przestrzeni powietrznej

0
Podziel się

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zażądało udzielenia wyczerpujących informacji na temat naruszenia litewskiej przestrzeni powietrznej i podjęcia kroków na rzecz zapobieżenia powtórzeniu się takich incydentów w przyszłości.

Litwa oskarżyła Białoruś o naruszenie przestrzeni powietrznej
(Bokstaz/Dreamstime)
bEpGvcMl

Litwa złożyła oficjalny protest dyplomatyczny w związku z naruszeniem jej przestrzeni powietrznej przez białoruski samolot wojskowy - poinformowało litewskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Według jego komunikatu myśliwiec MiG-29 przekroczył granicę w środę o godzinie 13:05 w rejonie Oran. Nad terytorium Litwy przebywał przez około dwie minuty.

W nocie przekazanej ambasadzie Białorusi MSZ _ zażądało udzielenia wyczerpujących informacji na temat naruszenia litewskiej przestrzeni powietrznej i podjęcia kroków na rzecz zapobieżenia powtórzeniu się takich incydentów w przyszłości _.

bEpGvcMn

Wtargnięcie samolotu nastąpiło w trakcie rozpoczętej wczoraj dwudniowej wizyty premiera Białorusi Michaiła Miasnikowicza na Litwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu karają za publiczne wręczanie prezentów _ Nawet jednoosobowy marsz czy protest jest traktowany jako naruszenie ustawy o imprezach masowych. _
"Dziady" w Mińsku zrobiły wielką furorę Kilkuminutowymi owacjami na stojąco zakończyła się w środę w Mińsku premiera Dziadów Adama Mickiewicza.
Białorusi zależy na współpracy z tym krajem Stosunki Białorusi z Unią Europejską nie znajdują się ślepym zaułku - oświadczył dzisiaj minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej.
bEpGvcMO
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)