Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Litwa: Szef MSZ: Janukowycz może uratować podpisanie umowy Ukrainy z UE

0
Podziel się

Podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską na szczycie
Partnerstwa Wschodniego w Wilnie pod koniec listopada może jeszcze uratować prezydent Wiktor
Janukowycz - uważa minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius.

bEpETWRh

Podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie pod koniec listopada może jeszcze uratować prezydent Wiktor Janukowycz - uważa minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius.

"Sądzę, że prezydent Janukowycz może jeszcze uratować umowę stowarzyszeniową, jeżeli to on przejmie inicjatywę i odpowiedzialność za uwolnienie więzionej byłej premier Julii Tymoszenko" - powiedział Linkeviczius w środę w rozmowie z agencją informacyjną BNS, zaznaczając, że obecnie rola prezydenta Ukrainy "jest zasadnicza" dla sprawy.

Uwolnienie byłej premier jest warunkiem podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie za dwa tygodnie.

bEpETWRj

Kwestią wypuszczenia Tymoszenko z więzienia miał się zająć w środę ukraiński parlament, jednak w związku z tym, że nie uzgodniono projektu ustawy na rzecz rozwiązania problemu byłej premier, posiedzenie zamknięto. Kolejne odbędzie się 19 listopada.

Chociaż, jak zaznacza minister Linkeviczius, "obecna sytuacje nie wywołuje radości", nie traci on nadziei, że Ukraina ostatecznie podpisze w Wilnie umowę z UE.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ ro/

bEpETWRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)