Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Litwa: Wałęsa: zawsze byłem gotowy do pojednania

0
Podziel się

Zawsze byłem gotowy do pojednania - w ten sposób były prezydent Lech Wałęsa
skomentował słowa kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego, który nie wykluczył
"wyciągnięcia ręki" do Wałęsy.

bEgiArmJ

Zawsze byłem gotowy do pojednania - w ten sposób były prezydent Lech Wałęsa skomentował słowa kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego, który nie wykluczył "wyciągnięcia ręki" do Wałęsy.

"Zawsze byłem gotowy do pojednania. Niech Kaczyński czyni swoją powinność" - powiedział PAP Lecha Wałęsa, odmawiając szerszych komentarzy.

Kaczyński podczas środowej debaty telewizyjnej był pytany czy jest gotów pojednać się z Lechem Wałęsą. "Wyciągnę rękę do każdego, kto będzie zachowywał się w sposób, który jest właściwy dla polskiej kultury" - zadeklarował kandydat PiS. Dopytywany, czy dotyczy to też Lecha Wałęsy, odparł: "Nie mówię, że nie, do każdego, do Wałęsy też".

bEgiArmL

Po debacie dziennikarze prosili Kaczyńskiego o rozszerzenie swojej odpowiedzi na pytanie czy jest gotów pojednać się z Wałęsą.

"Jestem gotów wyciągnąć rękę do każdego w imię tych spraw, które są dla Polski naprawdę najważniejsze. Jest pewna sprawa, która jest dla Polski też bardzo ważna, że wszyscy przestrzegają pewnych reguł. Nie chcę tutaj niczego przypominać. Sądzę, że ogromna większość Polaków, ludzi inteligentnych i znających reguły naszej kultury będzie wiedziała o co chodzi" - powiedział dziennikarzom Kaczyński.

Były prezydent Polski Lech Wałęsa w czwartek uczestniczy w Wilnie w uroczystościach pogrzebowych b. prezydenta Litwy Algirdasa Brazauskasa.

Aleksandra Akińczo (PAP)

bEgiArmR

aki/ par/ mow/

bEgiArnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)