Notowania

litwa
18.04.2010 13:25

Litwa: Żałoba narodowa w dniu pogrzebu prezydenta RP

Na Litwie w niedzielę od godz. 7 rano obowiązuje żałoba narodowa. Na mocy decyzji litewskiego rządu w związku z katastrofą samolotową pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Polski Lech Kaczyński, w kraju żałoba trwała też od poniedziałku do środy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na Litwie w niedzielę od godz. 7 rano obowiązuje żałoba narodowa. Na mocy decyzji litewskiego rządu w związku z katastrofą samolotową pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Polski Lech Kaczyński, w kraju żałoba trwała też od poniedziałku do środy. *

W niedzielę flagi państwowe na budynkach użyteczności publicznej zostały opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem. W litewskich kościołach odbywają się modlitwy w intencji ofiar katastrofy.

Telewizja publiczna będzie transmitowała uroczystości pogrzebowe z Krakowa. Również prywatne stacje telewizyjne na niedzielę przygotowały specjalne programy poświęcone tragedii pod Smoleńskiem.

Stacja Lietuvos Ryto Televizja w specjalnym programie pt. "Świat żegna" w niedzielę pokaże reportaż o prezydencie Lechu Kaczyńskim i jego rodzinie, o osobach, które zginęły pod Smoleńskiem, o Polsce pogrążonej w żałobie. Gośćmi programu będą m.in. czołowi litewscy historycy Alfredas Bumblauskas i Arunas Gumulauskas, znany politolog Lauras Bielinis, dowódca litewskich sił powietrznych Arturas Leita.

Aleksandra Akińczo(PAP)

aki/ cyk/ kar/ jra/

Tagi: litwa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz