Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lód blokuje śródlądowe połączenie Odry i Renu

0
Podziel się

Z powodu sięgającej 20 centymetrów grubości pokrywy lodowej od
poniedziałku w południe zostaje zawieszona żegluga na łączącym Odrę i Ren.

Lód blokuje śródlądowe połączenie Odry i Renu
(PAP/Tomasz Gzell)
bDZKZTnV

Z powodu sięgającej 20 centymetrów grubości pokrywy lodowej od poniedziałku w południe zostaje zawieszona żegluga na łączącym Odrę i Ren niemieckim Kanale Śródlądowym (Mittellandkanal).

Zamknięcie dotyczy odcinka kanału między śluzami Hohenwarthe i Rothensee, czyli jego skrzyżowania z Łabą. Do wieczora zakaz żeglugi obejmie dalszą część kanału ku zachodowi, aż po śluzę Suelfeld w Wolfsburgu. Na mocy specjalnego zezwolenia trasą tą przejdzie wcześniej w kierunku zachodnim konwój kilku statków towarowych, prowadzonych przez lodołamacz.

Żegluga na Łabie na północ od Magdeburga została zawieszona jeszcze w niedzielę rano. Lód zablokował także Kanał Łaba-Hawela na całej jego długości, od śluzy Hohenwarthe do Wusterwitz w Brandenburgii.

bDZKZTnX

Będący najdłuższą niemiecką wewnętrzną drogą wodną Kanał Śródlądowy umożliwia żeglugę jednostek o nośności do 2300 ton. Jest trasą tranzytową między Polską i Czechami na wschodzie a Szwajcarią, Francją i krajami Beneluksu na zachodzie.

Czytaj o skutkach mrozów w Europie w Money.pl
Politycy kłócą się o śnieg. Znaleźli winnego Śnieg, leżący od piątku w Rzymie po największych od kilku dekad opadach i lekki mróz stały się przyczyną politycznej awantury.
Wielu zamarzniętych, ponad 70 tys. odciętych Fala mrozów i bardzo obfite opady śniegu, od wielu dni paraliżują Bałkany. W wielu regionach wprowadzono stan wyjątkowy.
Mróz i śnieg pozbawił 160 tysięcy ludzi prądu Do awarii doszło w czterech regionach Włoch: w Lacjum, Abruzji, Kampanii i Molise. Naprawia ją 1000 techników.
bDZKZToy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)