Notowania

wiadomości
01.06.2012 10:43

Łódź: 10 pseudokibiców z zarzutami po zajściach przed derbami Łodzi

Łódzcy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach 10 pseudokibiców ŁKS-u, którzy w kwietniu przed meczem derbowym piłkarskiej ekstraklasy z Widzewem Łódź obrzucili policjantów zabezpieczających przemarsz kibiców kamieniami, butelkami i petardami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Łódzcy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach 10 pseudokibiców ŁKS-u, którzy w kwietniu przed meczem derbowym piłkarskiej ekstraklasy z Widzewem Łódź obrzucili policjantów zabezpieczających przemarsz kibiców kamieniami, butelkami i petardami.

Zatrzymani to łodzianie w wieku od 17 do 27 lat, mieszkańcy dzielnic Górna i Polesie - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Wszystkim przedstawiono zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku, a dziewięciu z nich usłyszało zarzuty czynnej napaści na policjantów. Za to ostatnie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia - poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Wśród podejrzanych jest jeden student, dwóch uczniów, a pozostali utrzymują się z prac dorywczych. Prokuratura wobec dziewięciu pseudokibiców zastosowała jako środek zapobiegawczy dozory policyjne (mają dwukrotnie w ciągu tygodnia stawiać się w komisariacie) połączone z zakazem wstępu na piłkarskie mecze ŁKS i reprezentacji Polski zarówno w kraju jak i za granicą. Wyznaczyła im także poręczenia majątkowe w wysokości do 5 tys. zł.

Kwietniowe derby Łodzi zostały rozegrane na stadionie ŁKS-u. Mogli go obejrzeć tylko kibice gospodarzy. Fani Widzewa postanowili jednak dostać się pod stadion rywala. Pochód, który utworzyli, zablokowała policja; doszło do konfrontacji. Dwie osoby zostały zatrzymane za znieważenie policjantów.

Jednocześnie do ataku na policję doszło również ze strony pseudokibiców ŁKS niedaleko obiektu tego klubu - w rejonie wiaduktu przy ulicy Bandurskiego grupa pseudokibiców obrzuciła zabezpieczających przemarsz policjantów kamieniami, butelkami i zapalonymi petardami.

W sumie zatrzymano wówczas siedem osób w wieku od 19 do 24 lat, wylegitymowano ponad 350 i nałożono kilkanaście mandatów karnych. Dwaj pseudokibice usłyszeli wtedy prokuratorskie zarzuty znieważenia dwóch policjantów; trzeci - zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia policjanta. Cała trójka dobrowolnie poddała się karze m.in. ograniczenia wolności i przepracowania nieodpłatnie kilkudziesięciu godzin na cele społeczne bądź grzywny oraz zakazy stadionowe. W ostatnich dniach - po analizie materiału dowodowego - policjanci zatrzymali kolejnych 10 pseudokibiców. (PAP)

szu/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz