Notowania

wiadomości
07.09.2012 07:55

Łódź: 9. Jarmark Województwa - Mikser Regionalny 2012

Koncert "Dire Straits Symfonicznie" zainauguruje w piątek w Łodzi 9. Jarmark Województwa Łódzkiego - Mikser Regionalny 2012. Przez cały weekend zaplanowano koncerty, pokazy, degustacje potraw regionalnych, a lokalne samorządy zaprezentują swój potencjał.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncert "Dire Straits Symfonicznie" zainauguruje w piątek w Łodzi 9. Jarmark Województwa Łódzkiego - Mikser Regionalny 2012. Przez cały weekend zaplanowano koncerty, pokazy, degustacje potraw regionalnych, a lokalne samorządy zaprezentują swój potencjał.

W ciągu dwóch dni na scenie zagrają m.in. zespoły Strachy Na Lachy, Illusion, Power of Trinity oraz Raz Dwa Trzy.

Jarmark organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi to największa impreza promocyjna w województwie łódzkim. W założeniu ma integrować mieszkańców regionu poprzez wzajemne poznanie i propagowanie osiągnięć poszczególnych gmin, miast i powiatów, a także prezentować folklor oraz twórczości artystyczną.

Imprezę rozpocznie w piątek wieczorem w klubie Wytwórnia koncert "Dire Straits Symfonicznie". Utwory zespołu Dire Straits w nowych aranżacjach zaprezentują Kuba Badach i zespół w składzie: Marek Napiórkowski, Tomasz Kałwak, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina.

W tym roku Jarmark - ze względu na plany związane z remontem głównej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej - odbędzie się wokół hali sportowej przy ul. ks. Skorupki. Od sobotniego ranka na stoiskach promocyjnych lokalne samorządy - miasta, gminy i powiaty - z województwa łódzkiego prezentować będą swoją ofertę i potencjał. Będzie można skosztować regionalnych potraw, spróbować własnych sił w rzeźbiarstwie i posłuchać muzyki ludowej. Zaprezentują się także regiony partnerskie Łódzkiego m.in. z Węgier, Ukrainy i Szwecji.

W trakcie weekendu zaplanowano także atrakcje przygotowane przez policję, straż pożarną i izbę celną. Nie zabraknie pokazów tresury psów policyjnych oraz psów -ratowników, pokazów sprawności strażaków, pomocy przedmedycznej czy prezentacji sprzętu policyjnego i strażackiego.

Wieczorem na głównej scenie rozpocznie się koncert rockowy. Do północy zagrają m.in. zespoły Statyści, Alone, Jelonek, Strachy Na Lachy i Illusion.

W niedzielę od rana trwać będą m.in. zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci prowadzone przez Teatr Piccolo. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych, tanecznych, plastycznych, iluzji. Na scenie wystąpi m.in. Majka Jeżowska.

Podczas jarmarku zobaczyć będzie można m.in. pokazy walk rycerskich, a w hali sportowej zaplanowano towarzyski mecz siatkówki kobiet Budowlani Łódź - AZS Białystok. W przerwie między setami nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci.

Imprezę zakończy wieczorny koncert zespołów Power of Trinity, Indios Bravos oraz Raz Dwa Trzy. Organizacja tegorocznego jarmarku kosztuje ponad 1,3 mln zł, z czego 85 proc. środków pochodzi z funduszy unijnych. (PAP)

szu/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz