Notowania

wiadomości
20.03.2011 14:54

Łódź: Areszt dla mężczyzny za śmiertelne pobicie znajomego

Łódzki sąd aresztował 46-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie swego 62-letniego znajomego. Według policji, motywem pobicia była prawdopodobnie zazdrość o partnerkę. Podejrzanemu grozi kara 12 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Łódzki sąd aresztował 46-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie swego 62-letniego znajomego. Według policji, motywem pobicia była prawdopodobnie zazdrość o partnerkę. Podejrzanemu grozi kara 12 lat więzienia. *

Jak poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska policję zaalarmowała żona pokrzywdzonego, która przebywając w szpitalu od kilku dni nie mogła się skontaktować ze swoim mężem. Przypuszczała, że mógł on zostać pobity przez znajomego.

Gdy policjanci pojechali do mieszkania 62-latka, nikt nie otwierał drzwi. Wyważyli je wezwani strażacy. Na podłodze w mieszkaniu znaleziono lokatora z widocznymi śladami pobicia.

"Pokrzywdzony powiedział policjantom, że został pobity kilka dni wcześniej przez swojego znajomego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety posiadał rozległe obrażenia ciała, w tym urazy głowy i wątroby. Przeszedł operację, ale następnego dnia zmarł" - relacjonowała Zielińska.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie 46-latka na łódzkich Bałutach. Ustalono, że do tragedii doszło najprawdopodobniej w przypływie zazdrości, kiedy młodszy z mężczyzn po wspólnej imprezie zobaczył, że jego partnerka spała obok gospodarza. Wówczas brutalnie pobił znajomego i wraz z konkubiną wyszedł z mieszkania.

Sprawcy pobicia przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

szu/ tot/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz