Notowania

korupcja
09.01.2009 16:54

Łódź: Bydgoska prokurator oskarżona o korupcję

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Barbara N. stanie przed tamtejszym sądem rejonowym oskarżona o korupcję, przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Grozi jej 12 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Barbara N. stanie przed tamtejszym sądem rejonowym oskarżona o korupcję, przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Grozi jej 12 lat więzienia. *

Obok niej na ławie oskarżonych zasiądą jeszcze cztery osoby oskarżone o wręczanie jej korzyści majątkowych i nakłanianie do przekroczenia uprawnień. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

O skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała w piątek PAP naczelnik Wydział Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ds. Przestępczości Zorganizowanej w Łodzi Bogumiła Tarkowska.

Sprawa dotyczy okresu od maja 2005 do marca 2006 roku. Według łódzkich śledczych w tym czasie prokurator Barbara N. w zamian za korzyści majątkowe sporządzała m.in. pisma procesowe i udzielała porad prawnych osobom, wobec których toczyły się postępowania.

Zdaniem prokuratury, w jednym przypadku nakłaniała innego prokuratora, który występował w postępowaniu przeciwko jednej z tych osób, do niedopełnienia obowiązków podczas prezentowania na rozprawie odwoławczej stanowiska prokuratury. W innym przypadku za korzyści majątkowe sporządzała na zlecenie zainteresowanej osoby projekty środków odwoławczych i pism procesowych oraz udzielała porad prawnych.

Barbara N. miała za to przyjąć korzyści m.in. w postaci 400 zł, dofinansowania kosztów posiłku oraz kosztu zakupu karty telefonicznej i jej doładowania.

Prokurator jest zawieszona w obowiązkach służbowych. Na przedstawienie jej zarzutów zgodził się wcześniej sąd dyscyplinarny, który uchylił jej immunitet. (PAP)

szu/ wkr/ jbr/

Tagi: korupcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz