Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Kwaśniewski wesprze w kampanii Cezarego Olejniczaka

0
Podziel się

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski wesprze w kampanii wyborczej kandydata
SLD na posła Cezarego Olejniczaka, brata b. lidera Sojuszu Wojciecha Olejniczaka. Kwaśniewski w
sobotę ma odwiedzić gospodarstwo Cezarego Olejniczaka.

bEiLYcGJ

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski wesprze w kampanii wyborczej kandydata SLD na posła Cezarego Olejniczaka, brata b. lidera Sojuszu Wojciecha Olejniczaka. Kwaśniewski w sobotę ma odwiedzić gospodarstwo Cezarego Olejniczaka.

Jak poinformowało w czwartek PAP biuro europosła Wojciecha Olejniczaka, Aleksander Kwaśniewski przyjedzie w sobotę do Starego Waliszewa w powiecie łowickim (Łódzkie).

B. prezydent spotka się z mieszkańcami tej miejscowości i udzieli poparcia Cezaremu Olejniczakowi, który kandyduje do Sejmu z ostatniego miejsca na liście SLD w okręgu wyborczym nr 11.

bEiLYcGL

W programie wizyty b. prezydenta jest spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, zwiedzanie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic (jego prezesem jest Cezary Olejniczak) oraz spotkanie w gospodarstwie rolnym Cezarego i Wojciecha Olejniczaków.

W spotkaniu wezmą udział m.in. europoseł Wojciech Olejniczak i lider SLD w regionie łódzkim Dariusz Joński.

Przed kilkoma dniami b. prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że wesprze w kampanii wyborczej kandydatów SLD, pomoże Ryszardowi Kaliszowi, Leszkowi Millerowi, Krystynie Łybackiej, Annie Bańkowskiej czy Tadeuszowi Iwińskiemu.

"Chętnie wesprę tych kandydatów, wobec których mogę publicznie dać gwarancję" - mówił we wtorek b. prezydent w "Kropce nad i" w TVN24. Zaznaczył jednak, że nie da się włączyć do ogólnej kampanii, bo ta "jest na głowach obecnych liderów SLD i tych kandydatów, którzy liderują poszczególnym listom".

bEiLYcGR

Wcześniej b. pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska udzieliła poparcia prof. Alicji Chybickiej, Dorocie Gardias, Beacie Maciejewskiej, Małgorzacie Szmajdzińskiej oraz Pawłowi Dereszowi. (PAP)

szu/ la/ gma/

bEiLYcHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)