Notowania

wiadomości
24.03.2013 00:07

Łódź: Nad ranem mają zostać przywrócone dostawy ciepła m.in. do szpitala

# dochodzi informacja o terminie przywrócenia dostaw ciepła #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o terminie przywrócenia dostaw ciepła #

25.03. Łódź (PAP) - W poniedziałek rano mają zostać przywrócone dostawy ciepła do prawie 50 budynków w tym szpitala im. WAM przy placu Hallera w Łodzi. W niedzielę rano zostały one pozbawione ogrzewania w wyniku poważnej awarii ciepłociągu w centrum miasta.

Jak poinformowano PAP w Centrum Zarządzania Kryzysowego łódzkiego magistratu do awarii doszło na ul. 1 Maja w centrum miasta. Pękła rura ciepłownicza o średnicy 300 mm. Ogrzewania nie ma 48 posesji w tej okolicy, w tym szpital im. WAM przy pl. Hallera.

W miejscu, gdzie trwały prace związane z awarią ciepłowniczą zapadła się części jezdni w momencie, kiedy dojeżdżała tam koparka. Wypadek nastąpił najprawdopodobniej w związku z awarią i podmyciem nawierzchni. Operator koparki był trzeźwy, nie odniósł obrażeń.

Jak powiedział PAP Sławomir Wieteska z Dalkii Łódź ekipy usuwające awarię natrafiły na poważne kolizje z inną infrastrukturą podziemną m.in. liniami energetycznymi i gazowymi, co opóźniło prace. Nie można było użyć ciężkiego sprzętu i pracownicy musieli dotrzeć do ciepłociągu przy pomocy łopat.

Wieczorem odkopano uszkodzony fragment rury, który zostanie wymieniony. Dostawy ciepła mają zostać wznowione ok. godz. 6 rano.

Dalkia Łódź dostarczyła do szpitala im. WAM ponad 20 grzejników elektrycznych, które zostały ustawione w szpitalnych salach.

Z powodu awarii ciepłowniczej energetycy musieli wyłączyć napięcie w sieci trakcyjnej MPK w tym rejonie. Kilka linii tramwajowych kursowało zmienionymi trasami, zorganizowano autobusową komunikację zastępczą.Zamknięty, co najmniej do poniedziałku będzie odcinek ulicy 1 Maja, od ulicy Zielonej do Żeligowskiego. (PAP)

szu/ tpo/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz