Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódź: Nowe radiowozy dla policji przy wsparciu z kasy miasta

0
Podziel się:

10 nowych nieoznakowanych samochodów osobowych marki Kia Ceed otrzymała łódzka
policja. Zakup aut sfinansowało w połowie miasto, a w połowie Komenda Główna Policji. W sumie
radiowozy kosztowały 650 tysięcy złotych.

bEstvnTp

10 nowych nieoznakowanych samochodów osobowych marki Kia Ceed otrzymała łódzka policja. Zakup aut sfinansowało w połowie miasto, a w połowie Komenda Główna Policji. W sumie radiowozy kosztowały 650 tysięcy złotych.

Klucze do samochodów odebrał z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej komendant miejski policji podinsp. Piotr Beczkowski - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Nowe policyjne auta o mocy 135 KM mogą rozwinąć prędkość maksymalną do 195 km/h. Wszystkie doposażone zostały w systemy łączności i sygnalizacji świetlnej.

bEstvnTr

Według policji w mijającym roku władze Łodzi przekazały także pół miliona złotych na sfinansowanie dodatkowych ponadnormatywnych patroli policyjnych. Miasto przeznaczyło także 150 tys. zł na adaptację budynku przy ulicy Tuwima, gdzie wkrótce przeniesiona zostanie logistyka z Komendy Miejskiej Policji.

W miejsce tych wydziałów prawdopodobnie już w styczniu przyszłego roku do budynkówprzy przy ul. Sienkiewicza przeprowadzą się funkcjonariusze ze śródmiejskiego I Komisariatu, którzy do tej pory pracują w fatalnych warunkach w kamienicy przy al. Kościuszki. (PAP)

szu/ itm/

bEstvnTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)