Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Piątkowski nie komentuje informacji o wykluczeniu z PiS

0
Podziel się

Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski (PiS) nie chce komentować decyzji o
wykluczeniu go z partii ani o rozwiązaniu struktur PiS w tym mieście do czasu otrzymania w tej
sprawie oficjalnej informacji.

bEgypgaJ

Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski (PiS) nie chce komentować decyzji o wykluczeniu go z partii ani o rozwiązaniu struktur PiS w tym mieście do czasu otrzymania w tej sprawie oficjalnej informacji.

Taką decyzję podjął w czwartek wieczorem Komitet Polityczny PiS w związku z środowym głosowaniem łódzkich rajców, którzy przyjęli uchwały w sprawie zamiaru likwidacji 19 szkół w mieście. Środowemu głosowaniu w Łodzi towarzyszyły protesty nauczycieli, rodziców i uczniów.

Oprócz Piątkowskiego, który jako wiceprezydent miasta odpowiedzialny m.in. za oświatę przygotował projekty uchwał, z partii zostali wykluczeni ci radni PiS, którzy opowiedzieli się za tymi uchwałami.

bEgypgaL

W łódzkim samorządzie miejskim jest dziewięciu radnych PiS. Za likwidacją szkół opowiedziało się czterech z nich, czterech głosowało przeciwko, a jedna radna nie brała udziału w głosowaniach.

Piątkowski poproszony w piątek przez dziennikarzy o komentarz do decyzji komitetu politycznego PiS powiedział, że nie będzie odnosił się do tych informacji, bo nie dotarła do niego jeszcze oficjalna decyzja w tej sprawie. Odmówił też odpowiedzi na pytanie, czy jego zdaniem w łódzkim samorządzie funkcjonuje nadal porozumienie o współpracy pomiędzy radnymi PO i PiS.

W grudniu ub.r. po wygranych przez Hannę Zdanowską z PO wyborów na prezydenta Łodzi podpisane zostało "Porozumienie dla Łodzi" między PO i PiS. Jednym z zastępców Zdanowskiej został Piątkowski. Porozumienie sprawiło, że w 43-osobowej łódzkiej Radzie Miejskiej PO i PiS ma zdecydowaną większość - 32 głosy (PO - 23 radnych; PiS - 9). W opozycji pozostaje SLD - 11 radnych.

Zdanowska pytana w czwartek na konferencji prasowej o koalicję z PiS powiedziała, iż jej zdaniem "nie ma przesłanek, by twierdzić, że takiej koalicji nie ma". W piątek wydała oficjalne oświadczenie, w którym przyznaje, że współpraca z Piątkowskim układa jej się bardzo dobrze, a "decyzja o rozwiązaniu struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości jest wewnętrzną sprawą tego ugrupowania".

bEgypgaR

W piątek w Łodzi ma się odbyć konferencja prasowa PiS w sprawie czwartkowej decyzji Komitetu Politycznego partii. Do aktualnej sytuacji politycznej w radzie miejskiej ma się odnieść również lider SLD w regionie Dariusz Joński. Po południu konferencję zwołuje również Zdanowska.(PAP)

jaw/ par/ jbr/

bEgypgbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)