Notowania

wiadomości
13.03.2011 16:59

Łódź: Podczas rozboju dwaj mężczyźni chcieli ukraść psa

Do policyjnego aresztu w Łodzi trafili dwaj mężczyźni w wieku 27 i 19 lat, którzy w sobotę wieczorem napadli na łodzianina spacerującego z psem i próbowali siłą odebrać mu czworonoga. Noc spędzili w areszcie. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do policyjnego aresztu w Łodzi trafili dwaj mężczyźni w wieku 27 i 19 lat, którzy w sobotę wieczorem napadli na łodzianina spacerującego z psem i próbowali siłą odebrać mu czworonoga. Noc spędzili w areszcie. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura. *

Napastnicy w rejonie ulic Wróblewskiego i Braterskiej podeszli do mężczyzny spacerującego z psem i zażądali, by oddał im zwierzę. Jeden z nich zaczął szarpać za smycz, a później, podczas szamotaniny, przyduszał ofiarę. Pokrzywdzony zdołał wypiąć swojego pupila, który uciekł przestraszony. Po ucieczce psa odeszli również napastnicy.

Powiadomieni o napadzie policjanci razem z właścicielem psa rozpoczęli poszukiwania sprawców. Znaleźli ich na jednej z ulic dzielnicy Polesie.

"Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzewanych w wieku 27 i 19 lat. Starszy z nich był już wcześniej notowany. W momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, to on był prowokatorem zajścia" - poinformowała Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Dodała, że za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.(PAP)

duk/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz