Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Podrabiane wyroby jubilerskie w lombardach

0
Podziel się

Podrabiane wyroby jubilerskie ze złota o wartości ponad 230 tys. zł znaleźli
łódzcy celnicy w lombardach na terenie Łodzi i jednej z okolicznych miejscowości. Właścicielom
lombardów może grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.

bEgSalcl

Podrabiane wyroby jubilerskie ze złota o wartości ponad 230 tys. zł znaleźli łódzcy celnicy w lombardach na terenie Łodzi i jednej z okolicznych miejscowości. Właścicielom lombardów może grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Izby Celnej w Łodzi Anna Ludkowska, złotą biżuterię, opatrzoną znakami towarowymi luksusowych marek, oferowały do sprzedaży cztery lombardy - trzy w Łodzi i jeden w podłódzkiej miejscowości. Trzy z nich należą do 49-letniego łodzianina, jeden do jego córki.

Celnicy zarekwirowali w nich łącznie 163 sztuki wyrobów jubilerskich o wadze blisko jednego kilograma. Wartość samego złotego kruszcu sięga 70 tys. zł.

bEgSalcn

"Złote pierścionki, bransolety, kolczyki czy przywieszki oznaczone były znakami towarowymi takich firm jak: Versace, Bulgari czy Chanel. Przedstawiciel właścicieli znaków towarowych wycenił wartość zajętego towaru na 236 tys. zł" - dodała Ludkowska.

Izba Celna w Łodzi wszczęła w tej sprawie postępowanie karne. Właściciele lombardów nie tylko stracą całe zarekwirowane złoto, ale mogą też odpowiadać za naruszenie prawa dotyczącego własności przemysłowej.

Wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą grzywny, a nawet do pięciu lat więzienia, jeżeli okaże się, że zamieszane w proceder osoby uczyniły sobie z niego stałe źródło dochodu.

Ludkowska przyznała, że to piąta sprawa dotycząca podrabianych wyrobów jubilerskich prowadzona przez łódzkich celników. (PAP)

bEgSalct

szu/ wkr/

bEgSalcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)