Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Premiera sztuki "Bóg mordu" w Teatrze Powszechnym

0
Podziel się

Premierę sztuki "Bóg mordu" francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy przygotował
na sobotni wieczór Teatr Powszechny w Łodzi. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Kalwat.

bDHPDqBh

Premierę sztuki "Bóg mordu" francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy przygotował na sobotni wieczór Teatr Powszechny w Łodzi. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Kalwat.

Po tę samą sztukę sięgnął również znakomity reżyser Roman Polański, który przygotowuje jej ekranizację - informuje "Powszechny".

To ostatnia sztuka Yasminy Rezy, należącej wraz z Erikiem-Emmanuel Schmittem, do ścisłej czołówki najpopularniejszych dramatopisarzy francuskich. "Bóg mordu" to opowieść o spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę. Konfrontacja i początkowo kulturalne spotkanie, szybko przeradza się w otwarty konflikt, który ujawnia ich prawdziwą naturę i prowadzi do nieoczekiwanego finału.

bDHPDqBj

W łódzkim przedstawieniu grają: Ewa Sonnenburg, Masza Bogucka, Jacek Łuczak i Jan W. Poradowski. Scenografię przygotował Marek Braun, a kostiumy Dominka Skaza.

Sztuka "Bóg mordu" uznawana jest przez krytykę za najlepszy tekst Yasminy Rezy. Od 2007 roku wystawiana była kilkadziesiąt razy m.in. w Theatre Antonie w Paryżu, Schauspielhaus w Zurychu, Berliner Ensemble, a także na West Endzie i Broadwayu. Zdobyła również wiele prestiżowych nagród m.in. Tony Awards dla Najlepszej Sztuki i Laurencje Olivier Award dla Najlepszej Nowej Komedii 2009 roku. (PAP)

szu/ abe/

bDHPDqBK
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)