Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Rozpoczęto modernizację jednej z najważniejszych ulic miasta

0
Podziel się:

Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja ulicy Rojnej, jednej z najważniejszych
arterii w północno-zachodniej części Łodzi. Remont ma kosztować ponad 21,5 mln zł i zakończyć się
jesienią 2014 roku.

bEshnMBh

Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja ulicy Rojnej, jednej z najważniejszych arterii w północno-zachodniej części Łodzi. Remont ma kosztować ponad 21,5 mln zł i zakończyć się jesienią 2014 roku.

Prezydent miasta Hanna Zdanowska na poniedziałkowym spotkaniu z mediami przypomniała, że mieszkańcy Łodzi czekali na ten remont przez 10 lat. Jej zdaniem dzięki przebudowie i modernizacji ulicy zostanie usprawniony ruch i zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Przebudowa ulicy obejmie 2,3-km odcinek od ul. Traktorowej do ul. Szczecińskiej. Na całej długości zostanie wymieniona nawierzchnia, przebudowana kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa, elektroenergetyczna, teletechniczna i ciepłownicza. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe jedno- i dwukierunkowe. Postawionych ma być także 200 nowych latarni.

bEshnMBj

W ramach inwestycji zostaną zbudowane trzy ronda w miejscach dotychczasowych skrzyżowań ul. Rojnej z ulicami: Rydzową, Kaczeńcową i Traktorową. Przy nich powstaną przejścia dla pieszych z wyspami i przejazdy dla rowerzystów. Przewiduje się również budowę czterech skrzyżowań z ulicami: Wici, Banachiewicza, Wiernej Rzeki i z al. Pasjonatów.

Przebudowana ma być także pętla autobusowa na ul. Rojnej, na czas prac przeniesiona zostanie na ul. Szczecińską, w okolicy ul. Wareckiej. (PAP)

jaw/ amac/

bEshnMBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)