Notowania

fantastyka
27.08.2009 19:07

Łódź: Rusza 24. Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki

Spotkanie z aktorami grającymi w "Gwiezdnych Wojnach" Jeremym Bullochem i Richardem LeParmentierem zainauguruje uroczyście w czwartek wieczorem w Łodzi 24. Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki - Polcon 2009.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spotkanie z aktorami grającymi w "Gwiezdnych Wojnach" Jeremym Bullochem i Richardem LeParmentierem zainauguruje uroczyście w czwartek wieczorem w Łodzi 24. Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki - Polcon 2009. *

Polcon to największa polska impreza miłośników filmu, literatury i gier związanych z fantastyką. Co roku odbywa się w innej miejscowości; tegoroczna potrwa do niedzieli.

W programie imprezy znalazły się spotkania z pisarzami, prelekcje, wykłady i liczne sesje gier. Zaplanowano kilkanaście bloków tematycznych dla wielbicieli literatury fantasy i science fiction, fantastyki filmowej, komiksowej, blok naukowy, gier fabularnych, planszowych i karcianych. Główną areną konwentu jest jeden z gmachów Politechniki Łódzkiej. W Hali Sportowej odbywają się m.in. I Targi Fantastyki i Mistrzostwa Polski Warhammer Fantasy Battle. Przygotowano tam także ogromny Games Room i blok komputerowo-konsolowy.

W sobotę podczas Polconu po raz 25. wręczone zostaną Nagrody im. Janusza A. Zajdla za najlepszą książkę w dziedzinie fantastyki. Nominacje do nagrody zgłaszają sami czytelnicy, a za rok 2008 nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach: opowiadanie i powieść.

Wśród nominowanych w kategorii opowiadanie znaleźli się m.in. Jacek Dukaj za "Kto napisał Stanisława Lema?", Anna Kańtoch za "Światy Dantego" i Magdalena Kozak za "Sznurki przeznaczenia". Z kolei w kategorii powieść nominowani zostali m.in. Magdalena Kozak za powieść "Nikt" i Anna Brzezińska za "Ziemię niczyją". Wśród dotychczasowych laureatów tej nagrody są m.in. Andrzej Sapkowski, Rafał Ziemkiewicz, Marek S. Huberath i Jacek Dukaj.

Tegoroczny Polcon organizuje łódzkie Stowarzyszenie Miłośników eRPeGów i Fantastyki; organizatorzy liczą, że weźmie w nim udział co najmniej 1500 fanów fantastyki z całej Polski i z zagranicy. (PAP)

szu/ hes/ jbr/

Tagi: fantastyka, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz