Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Śledztwo ws. wypadku, w którym zginęła kobieta w 9. miesiącu ciąży

0
Podziel się

#
dochodzą m.in. relacje świadków
#

bEihBGBN

# dochodzą m.in. relacje świadków #

02.01. Łódź (PAP) - Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, w wyniku którego w sylwestrową noc zginęła 31-letnia kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży. Dziecko, w stanie krytycznym, urodziło się poprzez cesarskie cięcie w szpitalu.

Do wypadku doszło na ul. Wojska Polskiego w Łodzi. Jak ustalono, grupa agresywnie zachowujących się osób wyszła na drogę, by przywitać Nowy Rok. Zatrzymywali jadące pojazdy i uderzali je kijami bejsbolowymi. Gdy zaczęli zachowywać się coraz bardziej agresywnie, 67-letni kierowca toyoty, obawiając się o bezpieczeństwo, próbował odjechać z tego miejsca. Po przejechaniu kilku metrów, zauważył leżącą na ulicy kobietę.

bEihBGBP

Jak się okazało, kobieta była w dziewiątym miesiącu ciąży. Ranną przewieziono najpierw do szpitala w Zgierzu, a następnie do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie nastąpił poród. Dziecko urodziło się w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie. Kobieta trafiła do szpitala im. Kopernika, gdzie zmarła w wyniku odniesionych ran. Tam badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miała ponad 2,2 promila.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie. Zlecona została sądowo-lekarska sekcja zwłok. "Kobieta doznała poważnych obrażeń, ale niezbędne jest ustalenie, jakie konkretnie były to obrażenia, a przede wszystkim, jaki był mechanizm, czyli w jakich okolicznościach mogły one powstać" - powiedział w czwartek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Kierowca toyoty był trzeźwy. Jak ustalono, 67-latek wraz z żoną, córką i wnuczką wracał po północy z pokazów fajerwerków. Panował wówczas wzmożony ruch. Przy ul. Wojska Polskiego samochód miał być zaatakowany kijami bejsbolowymi. Auto zostało poddane oględzinom. "Nie ujawniono uszkodzeń, które wskazywałyby na potrącenie. Widoczne są jedynie wgłębienia, których wstępna ocena może wskazywać na to, że powstały w wyniku np. uderzenia kijem bejsbolowym" - powiedział prokurator.

Fakt, że samochód został w ten sposób zaatakowany potwierdzać ma zapis wideorejestratora z volkswagena, który jechał za toyotą. Z zapisu nie wynika, w jakich okolicznościach doszło do powstania obrażeń ciała u ciężarnej kobiety.

bEihBGBV

"Z zapisu wynika, że toyota była atakowana przez grupę osób kijami bejsbolowymi, natomiast po tym, jak minęła tę grupę, kobieta leżała na jezdni. Dokładnie ustalamy jak do tego doszło, a przede wszystkim, czy kobieta została przejechana, potrącona, czy też sama się przewróciła" - zaznaczył Kopania.

Prokuratura przesłuchała już m.in. kierowcę volkswagena; zabezpieczono zapis z jego wideorejestratora. Trwają przesłuchania kolejnych świadków. Udało się już przesłuchać część osób, które towarzyszyły kobiecie a także osoby postronne.

"Są relacje świadków z których wynika, że kobieta wręcz położyła się przed samochodem prawdopodobnie, żeby uniemożliwić jego dalszą jazdę. Inni świadkowie twierdzą, że kobieta się przewróciła. Z relacji wynika, że była pchana przez auto przez kilkanaście-kilkadziesiąt metrów" - relacjonował Kopania.

Według świadków samochód był atakowany przez agresorów z różnych stron; według relacji jednego z kierowców, grupa żądała pieniędzy za przejazd.

bEihBGBW

"Ocena zawinienia przez kierowcę będzie bardzo trudna, bowiem nie wiadomo czy widział kobietę i mógł uniknąć wypadku" - zaznaczył prokurator.

Prokuratura apeluje o zgłaszanie się kolejnych świadków. Na razie nie wiadomo czy powołany zostanie biegły w tej sprawie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. (PAP)

szu/ bos/ jra/

bEihBGCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)