Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: W sylwestrowy wieczór premiera w Teatrze Nowym

0
Podziel się

Premierę spektaklu rosyjskiego dramaturga Valentina Krasnogorova "Zajmij się
seksem" w reż. Wojciecha Bartoszka przygotował na sylwestrowy wieczór Teatr Nowy im. Kazimierza
Dejmka w Łodzi. Przedstawienie grane będzie w Dużej Sali.

bErdrMCt

Premierę spektaklu rosyjskiego dramaturga Valentina Krasnogorova "Zajmij się seksem" w reż. Wojciecha Bartoszka przygotował na sylwestrowy wieczór Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Przedstawienie grane będzie w Dużej Sali.

Jak informuje PAP Agnieszka Cytacja z teatru, na scenie pojawia się czwórka bohaterów: Żona, Mąż, Profesor oraz Dziewczyna - którzy poszukują seksu; Żona namawia Męża, Profesor Żonę, Mąż Dziewczynę, Dziewczyna Profesora. "Wszyscy chcą się zajmować seksem, każdy po swojemu" - wyjaśnia.

Profesor rozprawia o seksie wszystkich epok, kultur, krajów, czasów i narodów. Dziewczynie wszystko kojarzy się z seksem i chce go spróbować natychmiast. Żona marzy o gorącej przygodzie, byle nie z mężem. Mąż chciałby z Dziewczyną, ale niespiesznie. Chociaż wszyscy deklarują chęć oraz gotowość do czynu, długo wyczekiwany i dyskutowany akt nie następuje. Bohaterowie postanawiają zjednoczyć siły.

bErdrMCv

Reżyserem spektaklu jest Wojciech Bartoszek, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po studiach - jako aktor - pracował m.in. w teatrach: im. Horzycy w Toruniu i Dramatycznym w Legnicy. Obecnie jest aktorem Teatru Nowego w Łodzi.

Urodzony w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg) Valentin Krasnogorov to jeden z najbardziej znanych dramaturgów rosyjskich. Jego spektakle wystawiane były m.in. w Bułgarii, Niemczech, Czechach, USA i Słowacji. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Unii Rosji. Jest doktorem nauk technicznych. Od 2006 roku ponownie mieszka w Sankt Petersburgu.

Przedstawienie "Zajmij się seksem" będzie można obejrzeć również w pierwszy weekend nowego roku - 3, 4 i 5 stycznia. (PAP)

jaw/ jra/

bErdrMCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)