Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: W weekend Mixer Regionalny Łódzkie 2013 - pokazy i koncerty

0
Podziel się

Koncerty, pokazy i prezentacje lokalnych samorządów znajdą się w programie 10.
Jarmarku Województwa Łódzkiego - Mixer Regionalny Łódzkie 2013, który w weekend odbywać się będzie
w Łodzi. Na scenie wystąpią m.in. Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Kamp! czy Iza Lach.

bEqOfRCJ

Koncerty, pokazy i prezentacje lokalnych samorządów znajdą się w programie 10. Jarmarku Województwa Łódzkiego - Mixer Regionalny Łódzkie 2013, który w weekend odbywać się będzie w Łodzi. Na scenie wystąpią m.in. Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Kamp! czy Iza Lach.

Mixer Regionalny Łódzkie 2013 organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi to największa impreza promocyjna w regionie. W założeniu ma integrować mieszkańców województwa poprzez wzajemne poznanie i propagowanie osiągnięć poszczególnych gmin, miast i powiatów, a także prezentować folklor oraz twórczości artystyczną.

W tym roku po raz pierwszy dwudniowa impreza odbywać się będzie wokół i w hali Atlas Arena w Łodzi. W miasteczku wystawienniczym swój potencjał pokaże ponad 60 lokalnych samorządów z całego regionu. Zaprezentują się również instytucje kulturalne, uczelnie oraz zaproszone województwa - powiedział w środę PAP Maciej Łaski, p.o. dyrektora departamentu promocji i współpracy zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

bEqOfRCL

W pobliżu miasteczka utworzona zostanie Strefa Aktywności, w której znajdzie się pięć centrów tematycznych. W centrum "Kultura i Edukacja" zaprezentują się m.in. Teatr Wielki, Filharmonia Łódzka czy Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi oraz szkoły, które przygotowały liczne konkursy, warsztaty i pokazy.

"Ochrona Przyrody" to centrum, które poprzez konkursy, zabawy i gry przybliży atrakcje przyrodnicze regionu. W centrum Urzędu Marszałkowskiego będzie można uzyskać informacje dot. funduszy unijnych i zapoznać się m.in. z ofertą turystyczną i rekreacyjną regionu. Kolejne centrum przybliży kulturę i folklor regionów partnerskich Łódzkiego.

Nowym elementem Miksera będzie Festiwal Myślenia Projektowego. Podczas warsztatów będzie można poznać techniki map myśli i poprawić zdolność pracy w zespole. Zaprezentowana zostanie także idea upcyclingu - podczas warsztatów będzie można zobaczyć jak przerobić odpady na materiały o wyższej wartości użytkowej. Będzie też szansa skonstruować prawdziwego robota z klocków LEGO, nauczyć się budowania i programowania układów elektronicznych i mechatronicznych. Dla najmłodszych przygotowana zostanie bawialnia wyposażona w zabawki edukacyjne.

Atrakcyjnie zapowiada się muzyczna część tegorocznego Miksera, zwłaszcza że wejście na koncerty jest bezpłatne. W sobotę w Atlas Arenie zagrają: Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Łąki Łan, Kamp!, Little White Lies oraz Iza Lach. Dzień później z koncertem poświęconym pamięci Marka Grechuty wystąpi zespół Plateau i jego goście m.in. Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska, Renata Przemyk, Krzysztof Kiljański czy lider zespołu L.Stadt Łukasz Lach.

bEqOfRCR

Na parkingu za halą Atlas Areną powstanie strefa Łódzkiego Domu Kultury; zaprezentują się także Przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej, które przybliżą idę swojego funkcjonowania. Natomiast w alejce twórców ludowych będzie można zapoznać się z dorobkiem artystycznym i folklorem subregionów województwa, a na scenie zaprezentują się laureaci Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej.

Podczas imprezy będzie można także wsiąść do zabytkowego Ikarusa, dowiedzieć się o działaniach proekologicznych w "Jeżobusie", zobaczyć nowoczesny sprzęt pożarniczy, obejrzeć pokazy strażaków i psów policyjnych, czy skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Organizacja tegorocznej imprezy kosztować ma mniej więcej 1 mln zł, z czego 85 proc. środków pochodzi z funduszy unijnych. Wstęp na wszystkie wydarzenia i koncerty jest bezpłatny. (PAP)

szu/ abe/

bEqOfRDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)