Notowania

wiadomości
15.03.2011 14:45

Łódź: Waszczykowski chciałby wystartować w wyborach z list PiS

Witold Waszczykowski, były wiceszef MSZ i były zastępca szefa BBN, przyznał we wtorek w Łodzi, że chciałby w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartować z łódzkiej listy PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Witold Waszczykowski, były wiceszef MSZ i były zastępca szefa BBN, przyznał we wtorek w Łodzi, że chciałby w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartować z łódzkiej listy PiS.

Na spotkaniu z dziennikarzami w tym mieście Waszczykowski powiedział, że chciałby się "związać" na dłużej z Łodzią jako poseł z tego okręgu. Przypomniał jednak, że nie jest członkiem PiS, a tylko sympatykiem tej partii. Jeśli - jak mówił - dostałby od PiS propozycję startu, to będzie w wyborach parlamentarnych "próbował kandydować z Łodzi".

Nazwisko b. wiceszefa MSZ wymieniane było dotąd wśród polityków, którzy mogą wystartować z pierwszego miejsca listy PiS w Łodzi.

Po raz pierwszy o Waszczykowskim jako ewentualnym kandydacie na łódzkiego posła mówiono już jesienią minionego roku, przy okazji wyborów na prezydenta Łodzi. Był on wtedy jednym z 12 kandydatów w walce o ten urząd. Kandydowanie zaproponował mu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Waszczykowskiego poparło wtedy 15,51 proc. łodzian, co dało mu czwarte miejsce spośród wszystkich kandydatów.

W łódzkich mediach pojawiły się wówczas spekulacje, że ten start "to sondowanie przez PiS szans Waszczykowskiego w wyborach parlamentarnych w 2011 roku".

Podczas wtorkowej konferencji b. wiceszef MSZ pytany był również o to, czy po wyborach parlamentarnych może sobie wyobrazić koalicję PiS i SLD. Waszczykowski odpowiedział, że tak, ale jednocześnie zaznaczył, że to jego prywatne zdanie.

"Jeśli to będzie koalicja programowa, jeśli obie partie dogadają się w kwestiach kilku wiodących rozwiązań dla Polski, to mogę sobie taką koalicję wyobrazić" - powiedział.(PAP)

jaw/ son/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz