Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: We Włoszech ujęto Polaka poszukiwanego ENA

0
Podziel się

Włoska policja zatrzymała poszukiwanego
Europejskim Nakazem Aresztowania Adama W. Trzy lata temu mężczyzna
nie wrócił do więzienia, gdzie odbywał karę za zabójstwo.

bDTpnolh

Włoska policja zatrzymała poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Adama W. Trzy lata temu mężczyzna nie wrócił do więzienia, gdzie odbywał karę za zabójstwo.

42-letni Adam W. został zatrzymany w miejscowości Vigevano w Lombardii - poinformowała PAP we wtorek podinsp. Joanna Kącka z biura prasowego łódzkiej policji.

Do zabójstwa, za co mężczyzna został skazany, doszło w listopadzie 1987 roku we wsi pod Kutnem (Łódzkie). Wówczas sprawca kilkakrotnie zadał ciosy tępym narzędziem swojemu ojczymowi, powodując zgon, a następnie zrabował 45 tys. zł.

bDTpnolj

Policjanci szybko go zatrzymali i mężczyzna został skazany przez sąd na 15 lat więzienia. W zakładzie karnym, z przerwami, przebywał do 2003 roku. Wówczas przyznano mu z uwagi na stan zdrowia przerwę w odbywaniu kary, po której już nie powrócił za kraty. W 2005 roku sąd wydał za nim list gończy.

Jak ustalono, mężczyzna początkowo ukrywał się na terenie Polski, jednak szybko wyjechał za granicę. "Trafił na plantację cytrusów na południu Europy. Informacje uzyskane przez łódzkich policjantów doprowadziły włoską policję do Lombardii, gdzie Adam W. został zatrzymany. Wkrótce uruchomiona zostanie procedura ekstradycyjna" - wyjaśniła Kącka.

Sprawca nie tylko będzie musiał odsiedzieć do końca wyrok, ale także odpowie za to, że nie wrócił do więzienia z przerwy w odbywaniu kary; grozi za to rok więzienia. (PAP)

szu/ itm/ mow/

bDTpnolK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)