Notowania

telefon
24.04.2009 15:09

Łódź: Zabili staruszka dla telefonu

Łódzcy policjanci zatrzymali 30-latka, który próbując ukraść telefon komórkowy, brutalnie pobił w centrum Łodzi 78-latka. Starszy mężczyzna po kilkunastu dniach zmarł w szpitalu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Łódzcy policjanci zatrzymali 30-latka, który próbując ukraść telefon komórkowy, brutalnie pobił w centrum Łodzi 78-latka. Starszy mężczyzna po kilkunastu dniach zmarł w szpitalu. *

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano już 42-latka. Obu podejrzanym grożą kary do 12 lat więzienia - poinformowała w piątek PAP Judyta Kaźmierczak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Tragedia rozegrała się w marcu na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. Starszy mężczyzna wracał do domu, kiedy w bramie został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Bandyci usiłowali zabrać mu telefon komórkowy, ale napadnięty próbował się bronić.

"Został przez nich dotkliwie pobity i trafił do szpitala. Napastnicy uciekli, nie zabierając telefonu. Pobity mężczyzna zmarł kilkanaście dni później w szpitalu" - wyjaśniła Kaźmierczak.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali starszego ze sprawców. 42-latek trafił do aresztu jako podejrzany o usiłowania rozboju. W czwartek policjanci zatrzymali drugiego z bandytów.

30-latek usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Obaj przestępcy byli w przeszłości karani. (PAP)

szu/ itm/ jbr/

Tagi: telefon, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz