Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Zatrzymani za napady na osoby w podeszłym wieku

0
Podziel się

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy w Łodzi kilkakrotnie napadli
na osoby w podeszłym wieku. Większość ich ofiar miała ponad 70 lat. Napastnikom grozi kara do 12
lat więzienia.

bEiKyGER

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy w Łodzi kilkakrotnie napadli na osoby w podeszłym wieku. Większość ich ofiar miała ponad 70 lat. Napastnikom grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska do pierwszego rozboju doszło w sobotę 5 lutego. Napastnicy zaatakowali 76-letniego mężczyznę, pobili go i skopali. Następnie skradli mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Ofiara trafiła do szpitala. Dwa dni później zaatakowali 75-latka, który wymieniał koło w swoim samochodzie. Pobity stracił dokumenty i 200 zł.

Według policji, do kolejnych dwóch rozbojów doszło we wtorek 15 lutego. Na ul. Marysińskiej napastnicy weszli do klatki schodowej wraz z 82-letnią kobietą. Przewrócili ją na ziemię i wyrwali torebkę, w której znajdowały się okulary, dokumenty i 60 złotych. Kilkanaście minut później w jednym z parków zaatakowali 58-letnią łodziankę, której wyrwali torebkę i zrabowali dokumenty i 600 zł.

bEiKyGET

18 lutego mężczyźni na jednej z ulic przewrócili na ziemię 76-letnią kobietę i skradli jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Tego samego dnia zaatakowali 83-latkę. Po przewróceniu ofiary zabrali torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym i 120 zł.

Zatrzymani przez policję napastnicy to mieszkańcy Łodzi w wieku 21 i 17 lat. Pierwszego z nich ujęto w jego mieszkaniu. Drugiego zatrzymano, gdy przyszedł na zajęcia do świetlicy środowiskowej. Okazało się, że starszy z mężczyzn był poszukiwany nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Decyzją sądu trafił do aresztu, młodszego objęto dozorem policyjnym. (PAP)

jaw/ pz/

bEiKyGFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)