Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Zatrzymano kolejną osobę związaną z dewastacją nagrobków

0
Podziel się

#
dochodzi inf. o kolejnej zatrzymanej osobie
#

bErTCryZ

# dochodzi inf. o kolejnej zatrzymanej osobie #

22.10. Łódź (PAP) - Policja zatrzymała trzecią osobę podejrzewaną o uszkodzenie w nocy z poniedziałku na wtorek ok. stu nagrobków na łódzkim cmentarzu Na Mani. To 32-letni mieszkaniec Łodzi zatrudniony w jednym z zakładów kamieniarskich.

Wcześniej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 35-latka i jego 16-letniego znajomego. Starszy jest również pracownikiem tego samego zakładu kamieniarskiego, co trzeci z zatrzymanych - poinformowała we wtorek wieczorem PAP rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

bErTCrzb

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń wszyscy razem spożywali w nocy alkohol, a następnie podczas powrotu do domu - jak twierdzą - z nudów weszli na cmentarz i zdewastowali stojące nagrobki. O zdewastowanych grobach zawiadomił we wtorek rano policję administrator nekropolii. Ustalono, że zniszczonych zostało ok. 100 nagrobków.

W związku z tą sprawą komendant miejski policji powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą; wyznaczył też nagrodę 3 tys. zł za wskazanie osób mających związek z wandalizmem. Cmentarz był przez kilka godzin zamknięty.

Prawdopodobnie dopiero w środę mężczyźni zostaną przesłuchani i mogą usłyszeć zarzuty, bo wszyscy nadal są pod wpływem alkoholu. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych przez zniszczenie nagrobków grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (PAP)

jaw/ bno/

bErTCrzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)