Notowania

zatrzymanie
07.10.2008 11:15

Łódź: Zatrzymano podejrzewanych o zastrzelenie mężczyzny

Łódzcy policjanci zatrzymali we wtorek dwóch mężczyzn, podejrzewanych o zastrzelenie rok temu w Łodzi 32- letniego mężczyzny. Według policji była to egzekucja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Łódzcy policjanci zatrzymali we wtorek dwóch mężczyzn, podejrzewanych o zastrzelenie rok temu w Łodzi 32- letniego mężczyzny. Według policji była to egzekucja.

Zatrzymani to wielokrotnie notowani za różne przestępstwa mężczyźni w wieku 61 i 63 lat. Ujęto ich nad ranem przy wsparciu policyjnych antyterrorystów w mieszkaniach na terenie łódzkich Bałut i Polesia - poinformowała PAP podinsp. Joanna Kącka z biura prasowego łódzkiej policji.

Do zabójstwa doszło 30 listopada 2007 roku w kamienicy przy ulicy Składowej. Napastnicy zaatakowali 32-latka na klatce schodowej i z bliskiej odległości zastrzelili go oddając dwa strzały. "Była to swego rodzaju egzekucja" - podkreśliła Kącka.

Policjanci ustalili, że 32-letni mężczyzna od pewnego czasu obawiał się kogoś i twierdził, że jest obserwowany. Przebywał w mieszkaniach znajomych i rzadko przychodził na ulicę Składową, gdzie mieszka jego rodzina.

Według policji śledczy brali pod uwagę dwa główne motywy zbrodni. Jeden dotyczył porachunków na tle finansowym, być może związanych z procederem wyłudzeń kredytów na podstawie sfałszowanych dokumentów. "Drugi ukierunkowywał śledztwo na wątek znajomości z pewną młodą kobietą, którą późniejsza ofiara poznała podczas leczenia szpitalnego" - wyjaśniła Kącka.

Policja na razie nie ujawnia więcej szczegółów sprawy, bowiem jest ona rozwojowa i policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania osób związanych z tym zabójstwem. (PAP)

szu/ bno/ jra/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz