Notowania

prokuratura
24.04.2009 12:53

Łódź: Zawiadomienie LPR do prokuratury ws. Nocy Naturystów w Aquaparku

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z tzw. Nocą Naturystów w łódzkim Aquaparku Fala skierował w piątek do prokuratury prezes Ligi Polskich Rodzin w Łodzi Jan Waliszewski - poinformowała LPR.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z tzw. Nocą Naturystów w łódzkim Aquaparku Fala skierował w piątek do prokuratury prezes Ligi Polskich Rodzin w Łodzi Jan Waliszewski - poinformowała LPR.

W zawiadomieniu, które otrzymała PAP, szef łódzkiej LPR informuje o podejrzeniu wielokrotnego popełnienia przestępstw polegających m.in. na nieobyczajnym zachowaniu, deprawacji nieletnich i narażaniu ich na głębokie szkody psychiczne oraz stwarzaniu zagrożenia innymi czynnościami seksualnymi wobec dzieci.

Jak powiedział PAP rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania, prokuratura dotąd nie otrzymała tego zawiadomienia.

Sprawa dotyczy imprezy, która w nocy z 18 na 19 kwietnia odbywała się w Aquaparku Fala. Według Waliszewskiego w imprezie, obok osób dorosłych, brały udział także dzieci w różnym wieku.

"Pomimo oficjalnego zakazu wśród uczestników znajdowały się również osoby samotne, bez współmałżonka, co może rodzić przypuszczenie różnorodnych zagrożeń o charakterze seksualnym. Nikt bowiem nie był w stanie sprawdzić ani orientacji, ani przeszłości uczestników, ani też celu ich uczestnictwa w imprezie" - napisał w zawiadomieniu prezes łódzkiej LPR.

Jego zdaniem także rodzice, przyprowadzając dzieci, zwłaszcza starsze, nie byli w stanie cały czas kontrolować co się z nimi dzieje. "Stwarzało to zagrożenie nieobyczajnych zachowań ze strony osób starszych" - uważa Waliszewski.

Jego zdaniem widok "nie tylko nagich rodziców, ale także obcych osób, stwarza zagrożenie dla psychiki dzieci". Waliszewski podkreślił także, że cała impreza odbywała się od 20 do 1 w nocy, "co nie jest czasem normalnej aktywności dzieci".

Według niego tego typu "naganne praktyki" nigdy nie powinny mieć miejsca na obiekcie, którego właścicielem jest miasto Łódź.

PAP nie udało się do momentu nadania depeszy uzyskać komentarza ze strony władz Aquaparku Fala. Jego przedstawiciele zapowiedzieli, że w godzinach popołudniowych wydane zostanie oświadczenie w tej sprawie.

Noc Naturystów to cykliczna impreza odbywająca się od ub. roku w łódzkim Aquaparku. W pierwszej z nich brało udział ok. 100 osób, w ostatniej ok. 300 naturystów z całej Polski.

Aquapark podkreśla, że impreza jest skierowana do rodzin z dziećmi, par oraz małżeństw. "Na imprezie mogą pojawić się w wyjątkowym wypadku +single+ pod warunkiem, że są oni znani innym uczestnikom i osoby uczestniczące w imprezie za nich zaświadczą" - głosi zapowiedź Nocy Naturystów na stronie internetowej Fali. Na imprezie zakazane jest używanie aparatów fotograficznych i innych urządzeń rejestrujących. (PAP)

szu/ pz/ woj/

Tagi: prokuratura, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz