Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzka filmówka jedzie na festiwal do Gdyni

0
Podziel się

Spotkania z twórcami, prezentacja najlepszych filmów studenckich, warsztaty
poświęcone technikom montażu przygotowała łódzka szkoła filmowa, która chce zaprezentować się na
rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek 38. Festiwalu Filmów w Gdyni.

bEqZWqlh

Spotkania z twórcami, prezentacja najlepszych filmów studenckich, warsztaty poświęcone technikom montażu przygotowała łódzka szkoła filmowa, która chce zaprezentować się na rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek 38. Festiwalu Filmów w Gdyni.

Marzena Bomanowska z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi przypomina, że uczelnia obchodzić będzie w tym roku swoje 65. urodziny.

W specjalnie zaprojektowanyM KontenAIRze, który od poniedziałku 9 września stanie w gdyńskim parku Rady Europy będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, prezentowane będą etiudy fabularne, operatorskie, dokumentalne i animacje. Na stoisku promocyjnym i wydawniczym pokazane zostaną publikacje Wydawnictwa PWSFTViT.

bEqZWqlj

W czwartek 12 września w jednej z gdyńskich restauracji zaprezentowana zostanie analiza montażu filmu "Dziewczyna z szafy" w reż. Bodo Koxa. Warsztat poświęcony tajnikom montażu poprowadzą Kox i montażystka Milenia Fiedler. Po jego zakończeniu uczelnia zaprasza na spotkanie "Między nami aktorami", podczas którego przedstawiona zostanie specyfika kształcenia na wydziale aktorskim. Będzie można porozmawiać ze studentami roku dyplomowego oraz absolwentami wydziału. W programie przewidziane są także prezentacje ćwiczeń dotyczące improwizacji aktorskiej.

Jak informuje Bomanowska w Multikinie zaprezentowane zostaną najlepsze filmy studenckie w programie "Szkoła Filmowa przedstawia: mŁodzi absolwenci PWSFTViT". Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami.

PaństwowA WyższA Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, nazwana początkowo Państwową Wyższą Szkołą Filmową, powstała w roku 1948. Wśród jej pierwszych studentów znaleźli się m.in. Andrzej Munk, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, a pierwszymi wykładowcami byli Jerzy Bossak i Jerzy Toeplitz. W 1954 roku w szkole rozpoczął studia Roman Polański, w kolejnych latach na uczelnię trafili znani potem reżyserzy: Witold Leszczyński, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski. Do grona absolwentów uczelni należą też m.in. Jan Machulski i Małgorzata Szumowska.

Studenci uczą się na wydziałach: aktorskim, operatorskim, reżyserii i organizacji sztuki filmowej. (PAP)

bEqZWqlp

jaw/ abe/

bEqZWqlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)