Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: 10 mln zł kosztowała budowa drogi i mostu w Skierniewicach

0
Podziel się

Prawie 10 mln zł kosztowała budowa nowego mostu na rzece Łupi i drogi
łączącej ul. Łowicką z Waryńskiego w Skierniewicach. To największa tegoroczna inwestycja drogowa w
tym mieście, która we wtorek została oddana do użytku.

bEqHMzed

Prawie 10 mln zł kosztowała budowa nowego mostu na rzece Łupi i drogi łączącej ul. Łowicką z Waryńskiego w Skierniewicach. To największa tegoroczna inwestycja drogowa w tym mieście, która we wtorek została oddana do użytku.

W ramach robót, które rozpoczęły się na początku tego roku, wybudowano prawie 600-metrowy odcinek jezdni od ul. Łowickiej do ul. Waryńskiego. Przebudowano skrzyżowania nowej drogi z ulicami: Łowicką, Armii Krajowej oraz Waryńskiego, gdzie zamontowano sygnalizację świetlną. Powstała ścieżka pieszo-rowerowa, nowy chodnik, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Dodatkowo dokończono również remont ul. Armii Krajowej, rozpoczęty w roku ubiegłym.

Ważnym elementem inwestycji jest nowy most, który powstał na rzece Łupi w rejonie ul. Waryńskiego. Jego konstrukcja ma prawie 63 m długości i prawie 16 m szerokości. Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik skierniewickiego magistratu Arkadiusz Kopczewski, na budowę mostu Skierniewice pozyskały 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dotacja pozwoliła pokryć prawie 50 proc. kosztów jego budowy.

bEqHMzef

Zdaniem władz Skierniewic realizacja inwestycji "ożywi też znaczną część miasta dotychczas odciętą przez dwa przejazdy kolejowe i rzekę".

Kopczewski przypomniał, że nowy most jest drugim tego typu obiektem, który w ostatnim czasie powstał na rzece Łupi. W grudniu ub. roku oddano do użytku most znajdujący się na ul. 1 Maja, jednej z głównych ulic Skierniewic, będącej trasą wylotową m.in. na Łódź. Jego wybudowanie kosztowało prawie 4 mln zł. (PAP)

jaw/ je/

bEqHMzeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)