Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: 10 mln zł na dotacje i szkolenia

0
Podziel się

Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 10 mln zł na wsparcie osób
zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. Pieniądze te mają być wykorzystane m.in. na
organizację szkoleń i dofinansowanie nowych firm.

bEirhsbV

Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 10 mln zł na wsparcie osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. Pieniądze te mają być wykorzystane m.in. na organizację szkoleń i dofinansowanie nowych firm.

"Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ogłosił konkurs, do którego mogą przystąpić m.in. powiatowe urzędy pracy. Zwycięzcy konkursu otrzymają pieniądze na organizację szkoleń i doradztwa zawodowego dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą oraz na dofinansowanie tej działalności" - poinformował PAP Marek Niedźwiecki z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Całkowita wysokość środków przeznaczonych w konkursie na realizację zgłoszonych projektów wynosi 10 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania to 100 proc. wartości projektu.

bEirhsbX

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą do 30 września 2010 r. Realizacja projektów odbywać się będzie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" oraz "Rynek pracy otwarty dla wszystkich".(PAP)

duk/ bos/ mag/

bEirhscy
łódzkie
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)