Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: 19 zezwoleń dla inwestorów wydała w 2013 r. ŁSSE

0
Podziel się

Trzy kolejne zezwolenia na działalność przyznała Łódzka Specjalna Strefa
Ekonomiczna. W sumie w całym 2013 roku ŁSSE wydała 19 nowych zezwoleń dla firm, które zadeklarowały
zainwestowanie ponad 420 mln zł i utworzenie prawie 940 miejsc pracy.

bEhodgJN

Trzy kolejne zezwolenia na działalność przyznała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W sumie w całym 2013 roku ŁSSE wydała 19 nowych zezwoleń dla firm, które zadeklarowały zainwestowanie ponad 420 mln zł i utworzenie prawie 940 miejsc pracy.

Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz, zezwolenia na działalność w Strefie z końcem ub. roku otrzymały spółki: Star Fitness, Huta Szkła Anewal i Hapam Poland.

Star Fitness działa w branży fitness i specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu siłowni i klubów fitness w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Spółka zamierza zainwestować w podstrefie Kutno co najmniej 8 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 20 pracowników (do końca 2018 roku).

bEhodgJP

Huta Szkła Anewal ma m.in. produkować słoiki dla branży spożywczej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego, a także znicze oraz szklane naczynia ozdobne. firma zamierza w piotrkowskiej podstrefie zainwestować co najmniej 4,6 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 20 pracowników (do końca 2017 r.)

Natomiast spółka Hapam Poland zamierza rozbudować w Łodzi zakład oraz zakupić nowe linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji. Spółka jest jednym z czołowych producentów odłączników wysokiego napięcia. Zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 5 mln zł (do 2018 roku) oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie o sześciu pracowników (dotąd zatrudnia 65 osób).

W całym 2013 roku ŁSSE wydała 19 zezwoleń na działalność dla inwestorów. Zadeklarowali oni nakłady inwestycyjne w wysokości 422 mln zł, utworzenie 937nowych miejsc pracy i utrzymanie 4100 etatów. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne są niższe niż w 2012 r. (było wówczas 682 mln zł), ale powstać ma większa liczba miejsc pracy (rok wcześniej było ich 715).

Zdaniem prezesa ŁSSE Tomasza Sadzyńskiego był to dla Strefy bardzo udany i szczególny rok. Przypomniał, że oddano do użytku zmodernizowaną, zabytkową fabrykę Ludwika Grohmana, w której powstały nowoczesne biura.

bEhodgJV

"W styczniu będziemy mieli wynajęte nie tylko wszystkie biura, ale i salę konferencyjne na kilka miesięcy do przodu. To oznacza dodatkowe przychody dla spółki. Rozważamy w najbliższym czasie kolejne inwestycje, które pozwolą jeszcze skuteczniej pozyskiwać inwestorów" - zapowiada Sadzyński.

Zdaniem Sadzyńskiego z punktu widzenia wszystkich Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce najważniejsza była decyzja rządu o wydłużeniu ich funkcjonowania do 2026 r.

Jak ocenia, firmy będą miały więcej czasu na zaplanowanie, przeprowadzenie i skorzystanie w pełni z przysługujących im ulg podatkowych. "Znacznie podniesie to szanse i ratingi Polski w stosunku do innych krajów Europy Środkowej, z którymi bardzo często rywalizujemy o nowe inwestycje" - uważa Sadzyński.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje 16 lat. Składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Dotąd wydała prawie 240 zezwoleń na działalność. Firmy zrealizowały w niej inwestycje o wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym powstało prawie 27 tys. miejsc pracy. (PAP)

bEhodgJW

szu/ mki/ jbr/

bEhodgKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)