Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: 1,5-roczna dziewczynka wypadła przez okno z trzeciego piętra

0
Podziel się

Półtoraroczna dziewczynka wypadła przez okno mieszkania na trzecim piętrze w
bloku w Łęczycy. W tym czasie w mieszkaniu przebywała 19-letnia matka dziecka Dziecko w ciężkim
stanie zostało zabrane przez śmigłowiec LPR do szpitala w Łodzi.

bErjjVfV

Półtoraroczna dziewczynka wypadła przez okno mieszkania na trzecim piętrze w bloku w Łęczycy. W tym czasie w mieszkaniu przebywała 19-letnia matka dziecka Dziecko w ciężkim stanie zostało zabrane przez śmigłowiec LPR do szpitala w Łodzi.

To nie pierwszy taki wypadek w ostatnich dniach w Łódzkiem. W miniony weekend w Łodzi z pierwszego piętra bloku wypadła trzyletnia dziewczynka.

Policjanci apelują o zwiększenie nadzoru nad dziećmi zarówno podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i w mieszkaniach. "Otwarte w upalne dni okna i dostęp do balkonów w połączeniu z chwilą nieuwagi może prowadzić do takich tragicznych wydarzeń" - powiedziała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

bErjjVfX

Jak poinformowała, do wypadku w Łęczycy doszło w czwartek rano. W tym czasie w mieszkaniu była tylko 19-letnia matka z córeczką.

"Kobieta wyszła na chwilę do drugiego pokoju; wtedy prawdopodobnie dziewczynka wspięła się na kanapę, która stała pod oknem, i wypadła przez okno na trawnik przed blokiem" - relacjonowała Kącka.

Dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

19-letnia matka dziecka była trzeźwa. Okoliczności wypadku bada policja.

bErjjVgd

W miniony weekend na łódzkim osiedlu Dąbrowa z pierwszego piętra bloku wypadła trzyletnia dziewczynka. Ojciec w tym czasie zasnął, a dziecko wspinając się na piłkę, wypadło przez balkon. Na szczęście trawnik zamortyzował upadek i nie odniosło poważniejszych obrażeń.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia rodzicowi jako osobie, na której ciąży szczególny obowiązek opieki, może grozić kara nawet do pięciu lat więzienia. (PAP)

szu/ itm/

bErjjVgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)