Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 13:08

Łódzkie: B. adwokat chciał zmienić tożsamość, by wyłudzić kredyt

Policjanci ze Zduńskiej Woli (Łódzkie) zatrzymali 44-letniego b. adwokata, który usiłował wyrobić sobie dowód osobisty na inne nazwisko. Za pomocą tak podrobionego dokumentu chciał wyłudzić kredyt bankowy. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policjanci ze Zduńskiej Woli (Łódzkie) zatrzymali 44-letniego b. adwokata, który usiłował wyrobić sobie dowód osobisty na inne nazwisko. Za pomocą tak podrobionego dokumentu chciał wyłudzić kredyt bankowy. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia. *

Jak poinformował w środę PAP rzecznik zduńskowolskiej policji Jacek Kozłowski, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomił policjantów zduńskowolski magistrat. Urzędnicy wykryli bowiem, że w dokumentach złożonych przez 44-letniego mieszkańca miasta są pewne nieścisłości.

Okazało się, że 44-letni b. adwokat wpadł na pomysł, żeby wyrobić sobie dowód osobisty na inne nazwisko. Według policji, w marcu, za pomocą podrobionego pisma z kancelarii prawnej, wyłudził akt urodzenia innej osoby wprowadzając w błąd pracownika Urzędu Stanu Cywilnego w Zduńskiej Woli.

Po jego otrzymaniu w maju złożył w Urzędzie Miasta wniosek o wydanie dowodu osobistego z danymi z wyłudzonego aktu urodzenia i ze swoim zdjęciem. Jednak dzięki wnikliwości urzędniczki, wyrobiony dowód nie trafił do rąk oszusta. 44-latek wpadł w ręce policjantów kiedy wychodził z Urzędu Miasta, gdzie przyszedł zapytać czy dowód jest już gotowy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty podrobienie dokumentów i usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Według policji, za pomocą podrobionego dowodu chciał pobrać w banku kredyt. Prokuratura zastosowała wobec 44-latka dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

"Okazało się, że mężczyzna to były adwokat, który został pozbawiony praw wykonywania zawodu w związku z wcześniejszą karalnością za podobne przestępstwa" - wyjaśnił Kozłowski. (PAP)

szu/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz