Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: Barroso doktorem h. c. Uniwersytetu Łódzkiego

0
Podziel się:

W obecności rektorów wyższych uczelni, studentów, samorządowców i polityków
rozpoczęła się w poniedziełek uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu
Łódzkiego przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

W obecności rektorów wyższych uczelni, studentów, samorządowców i polityków rozpoczęła się w poniedziełek uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Z wnioskiem o przyznanie doktoratu h.c. wystąpiła w marcu tego roku rada Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Jose Manuel Barroso urodził się w 1956 r. w Lizbonie. Jest absolwentem tamtejszego Uniwersytetu i Uniwersytetu w Genewie, specjalistą prawa międzynarodowego. Kierował wydziałem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Lusiad w Portugalii. Jest autorem wielu prac i opracowań z zakresu stosunków międzynarodowych, nauk politycznych oraz integracji europejskiej.

Karierę polityczną rozpoczął w 1985 roku od wejścia do portugalskiego parlamentu i od stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Był też ministrem spraw zagranicznych i premierem rządu Portugalii. Od 2004 r. jest przewodniczącym Komisji Europejskiej.(PAP)

jaw/ par/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)