Notowania

szkolenia
08.11.2009 09:20

Łódzkie: Będą szkolenia na pamiątkarza i informatora turystycznego

Kilkadziesiąt osób z regionu łódzkiego będzie mogło zdobyć dwa nowe zawody - pamiątkarza i informatora turystycznego. Dwa projekty szkoleń skierowane do osób, które chcą działać w sektorze turystyki, przygotowała Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Szkolenia finansowane będą ze środków unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilkadziesiąt osób z regionu łódzkiego będzie mogło zdobyć dwa nowe zawody - pamiątkarza i informatora turystycznego. Dwa projekty szkoleń skierowane do osób, które chcą działać w sektorze turystyki, przygotowała Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Szkolenia finansowane będą ze środków unijnych.

Oba projekty to przedsięwzięcia, których głównym trzonem są specjalistyczne kursy przygotowujące do zmiany zawodu, uzupełnienia kwalifikacji i rozpoczęcia pracy w charakterze pamiątkarza czy informatora turystycznego. Jak powiedział PAP odpowiedzialny za promocję projektów Maciej Mazerant, pozwolą one przygotować grupę specjalistów, którzy staną się zapleczem woj. łódzkiego w zakresie obsługi turysty.

"Łódzkie staje się regionem, który będzie odwiedzać co raz większa liczba turystów - ze względu na liczbę ważnych imprez kulturalnych, sportowych czy biznesowych. Projekt +Zawód informator turystyczny+ ma przygotować dużą grupę ludzi, którzy na zlecenie lub w instytucjach będę świadczyli usługi informacyjne dla turystów" - powiedział Mazerant.

W ramach kursu "Informator Turystyczny" zaplanowano m.in. zajęcia teoretyczne z geografii i historii z elementami architektury regionu łódzkiego, obsługi turysty w sieci, zastosowania internetu i komputera w pracy, profesjonalnej obsługi klienta, a także konwersatorium branżowe z języka angielskiego. Przewidziano także cztery wyjazdy studyjne po atrakcjach turystycznych regionu łódzkiego.

"+Zawód pamiątkarz+ to projekt, w ramach którego twórcy ludowi, rękodzielnicy inspirowani nowoczesnym wzornictwem będą uczyli się w jaki sposób przygotować atrakcyjne pamiątki z woj. łódzkiego. Brakuje obecnie takich pamiątek z Polski, które są atrakcyjne i mogą nas reprezentować za granicą" - podkreśla Mazerant.

Kurs przygotowujący do wykonywania tego zawodu obejmować będzie m.in. zajęcia teoretyczne z dziedzictwa kultury wsi, wzornictwa i sztuki użytkowej oraz marketingu i psychologii sprzedaży. Na warsztatach kursanci uczuć się będą technik produkcji pamiątek z różnych materiałów, m.in. z tkaniny, papieru czy gliny. Zaplanowano także praktyki indywidualne pod kierunkiem uznanych twórców w pracowniach artystycznych i warsztatach rzemieślniczych. Na koniec zorganizowana zostanie wystawa pamiątek stworzonych podczas kursu.

Oba szkolenia przeprowadzone zostaną w systemie weekendowym. Kursy dla informatorów turystycznych będą odbywać się równolegle w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. W sumie zostanie przeszkolonych 40 osób. Przyszli pamiątkarze (30 osób) uczyć się będą zawodu w Łęczycy i Łowiczu. Wszyscy, którzy ukończą kurs otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie nowych zawodów.

Spotkania rekrutacyjne odbędą się w czterech miastach regionu pod koniec listopada. Udział w projekcie jest otwarty dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego, którzy ukończyli 18 lat. W przypadku pamiątkarzy warunkiem jest, by posiadali oni zdolności artystyczne umożliwiające tworzenie wyrobów artystycznych. Chętni do zdobycia zawodu informatora muszą znać język angielski na poziomie szkoły średniej i umieć obsługiwać komputer w stopniu podstawowym.

Oba kursy dofinansowane są z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektów to 600 tys. zł. (PAP)

szu/ bos/ mow/

Tagi: szkolenia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz