Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: Gangsterzy oskarżeni o sprzedaż 300 tys. tabletek ekstazy

0
Podziel się

10 osób oskarżyła prokuratura w Pabianicach (Łódzkie) o udział w grupach
przestępczych zajmujących się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę. Głównym
oskarżonym jest 35-letni łodzianin. Wprowadził on do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków i
niemal 300 tys. tabletek ekstazy wartych 1,7 mln zł.

bEhdbYRN

10 osób oskarżyła prokuratura w Pabianicach (Łódzkie) o udział w grupach przestępczych zajmujących się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę. Głównym oskarżonym jest 35-letni łodzianin. Wprowadził on do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków i niemal 300 tys. tabletek ekstazy wartych 1,7 mln zł.

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach skierowała do łódzkiego sądu okręgowego akt oskarżenia w tej sprawie - poinformował w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Głównym oskarżonym jest 35-letni łodzianin Marcin D., ps. Siwy. Zarzucono mu udział w latach 1999-2009 w trzech grupach przestępczych. Według śledczych, od maja 2006 do maja ub. roku kierował on też jednym z tych gangów.

bEhdbYRP

Jak ustalono, w tym czasie gangster wprowadził do obrotu m.in. 60 kg marihuany, 16 kg amfetaminy i niemal 300 tys. sztuk tabletek ekstazy. Zarzucono mu również uprawianie konopi indyjskich i współudział w wytworzeniu z nich niemal 30 kg marihuany. W sumie narkotyki te warte były niemal 1,7 mln zł.

Prokuratura oskarżyła "Siwego" także o poplecznictwo związane z utrudnianiem postępowania dotyczącego strzelaniny między gangami, do której doszło kilka lat temu na stadionie ChKS w Łodzi. Według śledczych, nie tylko był on jej świadkiem, ale również pomagał w ukryciu i zniszczeniu dowodów dotyczących bezpośredniego sprawcy strzelaniny.

Pozostali oskarżeni mieli współpracować z "Siwym"; zarzuca się im udział w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawę konopi indyjskich, paserstwo i nielegalne posiadanie amunicji. Niektórym z oskarżonych grożą kary nawet do 15 lat więzienia. (PAP)

szu/ itm/ gma/

bEhdbYSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)