Notowania

wiadomości
13.12.2013 14:55

Łódzkie: Oskarżona o kilkadziesiąt oszustw na ponad 260 tys. zł

Do 12 lat więzienia grozi 22-letniej mieszkance Skierniewic oskarżonej o kilkadziesiąt oszustw m.in. na szkodę operatorów sieci komórkowych oraz podrobienie dużej liczby dokumentów. Kobieta wyłudziła mienie o wartości ponad 264 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do 12 lat więzienia grozi 22-letniej mieszkance Skierniewic oskarżonej o kilkadziesiąt oszustw m.in. na szkodę operatorów sieci komórkowych oraz podrobienie dużej liczby dokumentów. Kobieta wyłudziła mienie o wartości ponad 264 tys. zł.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierniewicka prokuratura skierowała już do miejscowego sądu. Na ławie oskarżonych zasiądą także dwaj pracownicy jednej z firm kurierskich, którym zarzucono posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności - poinformował w piątek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Według prokuratury 22-letnia Andżelika A. w ciągu roku podrobiła kilkadziesiąt umów z operatorami telefonii komórkowej, w oparciu o które wyłudziła drogie telefony i usługi telekomunikacyjne.

Najczęściej przez internet składała zamówienie na zawarcie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Posługiwała się przy tym podstępnie uzyskanymi kserokopiami dowodów osobistych. "Przekazywała operatorom podrobione dokumenty świadczące o dokonaniu na ich rzecz płatności, a w obecności kurierów podrabiała podpisy osób, które rzekomo zawierały umowę" - wyjaśnił Kopania.

Jak ustalono, kobieta wykorzystywała kopie dokumentów członków rodziny, znajomych i osób, które jej zaufały. Podawała przy tym, że pracuje w firmie zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań i oferowała pomoc.

Niektórym wmawiała, że reprezentuje fundację, która pomaga najbiedniejszym i aby tę pomoc uzyskać konieczne jest przekazanie kopii dowodu osobistego. Żeby się uwiarygodnić przekazywała drobne upominki.

Starała się też, już po popełnieniu przestępstwa, mieć wpływ na osoby, których dane wykorzystała. W niektórych przypadkach, kiedy dowiadywała się o prowadzonych postępowaniach, przekazywała do nich podrobione pisma, w których operator rzekomo wyjaśniał pomyłkę, a podając się za policjantkę "odwoływała" termin przesłuchania.

Kobieta na jednym z portali internetowych umieszczała także ogłoszenia o sprzedaży drogich telefonów, ale mimo otrzymania pieniędzy nie wysyłała oferowanych rzeczy. Podrobiła także dokumenty rzekomo wystawione przez komornika, a dotyczące zawieszenia i umorzenia egzekucji komorniczej, prowadzonej z wynagrodzenia jej męża.

Prokuratura na poczet przyszłych kar obciążyła hipoteką przymusową nieruchomość, której właścicielką jest 22-latka. (PAP)

szu/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz