Notowania

wiadomości
06.12.2013 10:28

Łódzkie: Ponad 36,8 tys. odbiorców bez prądu

# dochodzi informacja o liczbie osób pozbawionych prądu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o liczbie osób pozbawionych prądu #

06.12. Łódź (PAP) - Ponad 36,8 tys. odbiorców w Łódzkiem pozbawionych zostało prądu w wyniku awarii energetycznych powstałych przez wichurę - poinformowało w piątek PAP Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Najwięcej osób pozostaje bez prądu w Zgierzu i Łodzi oraz powiatach: bełchatowskim, sieradzkim i pabianickim. Według WCZK w większości przyczyną są powalone przez wiatr drzewa lub konary, które upadając zrywały linie energetyczne.

Jak informują strażacy w Łódzkiem oprócz zerwanych linii energetycznych, połamanych drzew lub konarów w miejscowości Klasak Duży w pow. wieluńskim wichura zerwała dach z budynku mieszkalno-gospodarczego. Nikomu nic się nie stało. W Sierpowie w pow. zgierskim w wyniku podmuchu wiatru zerwana linia energetyczna w budynku gospodarczym spadając dotknęła urządzenia do wybierania obornika, w wyniku czego prąd zabił cztery krowy.

Marcin Nowicki z zarządu dróg wojewódzkich w Łodzi poinformował PAP, że wszystkie trasy wojewódzkie są przejezdne. Nawierzchnie dróg w większości są czarne i mokre. Jednak na drogach - zwłaszcza w południowej części regionu - mogą występować miejscami gołoledź i oblodzenia. Nowicki apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Z podobnym apelem zwrócił się także Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Przypomniał on, że na terenie województwa łódzkiego najsilniejsze wiatry przewidywane są w piątek od południa do wczesnych godzin wieczornych. Według prognoz wiatr w porywach może przekraczać 100 km na godzinę.

Zalewski zaapelował˙ do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy wyjeżdżaniu zza przeszkód terenowych takich jak: ściana lasu, ekrany akustyczne itp. Należy też pamiętać, że tak silny wiatr może nawiewać na drogę różne przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących. (PAP)

jaw/ pz/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz