Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: PSP: mniej pożarów, więcej innych zagrożeń

0
Podziel się:

Ponad 27 tys. razy w 2010 roku wyjeżdżali do różnych zdarzeń strażacy z
województwa łódzkiego. Prawie 70 proc. interwencji nie było jednak związanych z pożarami, a z
takimi zagrożeniami jak wypadki komunikacyjne czy zdarzenia wywołane przez pogodę.

Ponad 27 tys. razy w 2010 roku wyjeżdżali do różnych zdarzeń strażacy z województwa łódzkiego. Prawie 70 proc. interwencji nie było jednak związanych z pożarami, a z takimi zagrożeniami jak wypadki komunikacyjne czy zdarzenia wywołane przez pogodę.

Podczas podsumowania roku komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi starszy brygadier Andrzej Witkowski podkreślił, że od kilku lat systematycznie zmieniają się proporcje pomiędzy liczbą pożarów a innymi zdarzeniami, w których uczestniczą strażacy.

"Od kilku lat liczba wszystkich interwencji z udziałem straży pożarnej w województwie łódzkim oscyluje w granicach 27 tys. (...) W ubiegłym roku o ponad 21 procent zmalała liczba pożarów, których odnotowaliśmy 7 tys. 700. Rekordową liczbę 18 tys. 858 osiągnęły natomiast interwencje związane z zagrożeniami miejscowymi, czyli z tym wszystkim, co nie było pożarem" - wyjaśnił Witkowski.

Strażacy blisko tysiąc razy wyjeżdżali też do fałszywych alarmów.

Najczęstszą przyczyną innych zagrożeń niż pożary w 2010 r. było m.in.: niezachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, nietypowe zachowania zwierząt i owadów, huragany i wichury, gwałtowne opady atmosferyczne.

Jeśli chodzi o pożary, to ich najczęstszą przyczyną była nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem.

Na terenie województwa łódzkiego w 2010 roku pożary pochłonęły 43 ofiary śmiertelne. 455 osób poniosło śmierć w wyniku innych zagrożeń.

Podsumowując rok 2010 komendant wojewódzki podkreślił, że był on wyjątkowy nie tylko ze względu na rekordową liczbę interwencji związanych z zagrożeniami lokalnymi.(PAP)

duk/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)