Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: Samorządowe stypendia artystyczne

0
Podziel się

Zarząd województwa łódzkiego przyznał 27 jednorazowych stypendiów za szczególne
osiągnięcia artystyczne uczniom szkół oraz studentom z terenu regionu łódzkiego - poinformował w
piątek PAP Marek Niedźwiecki z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

bEiHTEZN

Zarząd województwa łódzkiego przyznał 27 jednorazowych stypendiów za szczególne osiągnięcia artystyczne uczniom szkół oraz studentom z terenu regionu łódzkiego - poinformował w piątek PAP Marek Niedźwiecki z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Stypendia Artystyczne marszałka województwa łódzkiego przyznawane są dwukrotnie w ciągu roku uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentom szkół wyższych. W tegorocznej jesiennej edycji zgłoszono 46 wniosków. Władze województwa przyznały 17 stypendiów I stopnia oraz 10 stypendiów II stopnia.

Najwyższe stypendium - w wysokości 7 tys. zł - otrzymała Agnieszka Kołodziej, studentka w klasie wiolonczeli Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Konserwatorium Królewskiego w Brukseli. Stypendium w wysokości 5,5 tys. zł przyznano Dominice Kowalewskiej, uczennicy w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli.

bEiHTEZP

Stypendiami po 4 tys. zł wyróżnione zostały Magdalena Gacek z Mszany Dolnej - uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec oraz Klaudia Sierocka, uczennica Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli za osiągnięcia w dziedzinie fotografii.

Stypendia otrzymują uczniowie i studenci, którzy mieszkają lub uczą się na terenie województwa łódzkiego i są laureatami konkursów artystycznych organizowanych na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym albo uczniami szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, których prace dyplomowe zostały wyróżnione.

Wnioski o stypendium należy składać do 31 marca lub 30 września. Uzdolnieni uczniowie mogą otrzymać jednorazowe stypendium artystyczne pierwszego stopnia - do 10 tys. zł - za osiągnięcia o randze międzynarodowej, drugiego stopnia - do 5 tys. zł - za osiągnięcia krajowe oraz trzeciego stopnia - do 2,5 tys. zł - za osiągnięcia o randze wojewódzkiej.

Stypendia artystyczne marszałka województwa łódzkiego po raz pierwszy zostały przyznane w kwietniu 2008 roku. Dotąd otrzymało je 64 młodych artystów. (PAP)

bEiHTEZV

szu/ abe/ bk/

bEiHTFaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)