Notowania

policja
03.10.2010 14:37

Łódzkie: Sprawca śmiertelnego wypadku zgłosił się na policję

Na policję zgłosił się mężczyzna, który potrącił w Radomsku przechodzącego ulicą 63-latka, po czym uciekł z miejsca wypadku. Pieszy po uderzeniu trafił pod koła dwóch innych aut. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na policję zgłosił się mężczyzna, który potrącił w Radomsku przechodzącego ulicą 63-latka, po czym uciekł z miejsca wypadku. Pieszy po uderzeniu trafił pod koła dwóch innych aut. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. *

Według policji kierujący samochodem daihatsu charade potrącił na ul. Krakowskiej w Radomsku 63-letniego mieszkańca tego miasta. Po uderzeniu pieszy został odrzucony na przeciwny pas ruchu; tam najechały na niego jeszcze dwa samochody. W wyniku odniesionych obrażeń 63-latek zmarł. Sprawca odjechał z miejsca wypadku.

Po ponad dwóch godzinach do komendy policji zgłosił się 32-letni sprawca wypadku, mieszkaniec miejscowości Gidle. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zgłoszenia miał 2,1 promila alkoholu w organizmie - poinformowała w niedzielę rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska.

Śledztwo ma ostatecznie wyjaśnić czy mężczyzna był także nietrzeźwy w chwili wypadku.

32-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

szu/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz