Notowania

wiadomości
18.11.2012 08:47

Łódzkie: Trzy osoby zginęły w wypadku na zjeździe z A2

# dochodzą szczegóły #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą szczegóły #

18.11. Łódź (PAP) - Trzy osoby zginęły w wypadku samochodu osobowego prawdopodobnie z Białorusi, do którego doszło w niedzielę nad ranem na zjeździe z autostrady A2 na węźle Emilia w Łódzkiem. Do szpitala przewieziono ciężko ranne dziecko. Auto po uderzeniu w betonową barierę zapaliło się.

Węzeł autostradowy ma być zablokowany do ok. godz. 9; ruch na samej autostradzie odbywa się bez utrudnień - podała policja.

Do wypadku doszło ok. godz. 4 nad ranem na węźle Emilia, na zjeździe z autostrady A2 w kierunku na Poznań.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Subaru na białoruskich tablicach rejestracyjnych uderzył w betonową barierę odgradzającą autostradę od zjazdu. Auto stanęło w płomieniach.

W wypadku zginęły trzy osoby podróżujące subaru. Prawdopodobnie w chwili uderzenia z samochodu wypadło dziecko w wieku ok. dwóch lat. Ratownikom po reanimacji udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - dodała Kącka.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku, ale policja nie wyklucza, że kierowca zasnął za kierownicą. Identyfikacja ofiar jest utrudniona, bowiem ciała są zwęglone; o wypadku poinformowana została ambasada Białorusi w Polsce.

W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy strażaków. Okoliczności i przyczyny wypadku bada policja i prokuratura. (PAP)

szu/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz