Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: Za ponad 2 mln zł wyremontowano dworzec kolejowy w Sieradzu

0
Podziel się

Ponad 2 mln zł kosztowała przebudowa i remont XIX-wiecznego dworca kolejowego w
Sieradzu (Łódzkie). Obiekt oficjalnie oddano do użytku, pasażerowie mogli jednak z niego korzystać
jeszcze przed całkowitym zakończeniem modernizacji.

bEpPRCXp

Ponad 2 mln zł kosztowała przebudowa i remont XIX-wiecznego dworca kolejowego w Sieradzu (Łódzkie). Obiekt oficjalnie oddano do użytku, pasażerowie mogli jednak z niego korzystać jeszcze przed całkowitym zakończeniem modernizacji.

Prace rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Jak informuje PKP SA, na dworcu wymieniono wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Odnowione zostało zarówno wnętrze budynku jak i zabytkowa elewacja; nad jej renowacją czuwał konserwator zabytków.

Wyremontowany obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na dworcu znalazły się specjalne ścieżki dotykowe, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym oraz automatyczne drzwi z fotokomórką. Zniwelowano uskoki między dworcem, a peronem pierwszym, który również został poddany modernizacji we współpracy przez PKP PLK.

bEpPRCXr

Odnowiono też teren przed dworcem - parking, chodniki i przedpole obiektu pokryto kostką; uporządkowano zieleń.

Wykonawcą i autorem projektu modernizacji było Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "ANDROPEX" z Łodzi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł i został pokryty z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP SA. (PAP)

szu/ abr/

bEpPRCXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)