Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: Zarzuty dla zabójców 4-letniego chłopca

0
Podziel się:

3.3.Łódź (PAP) - Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
czteroletniego Oskara przedstawiła w piątek piotrkowska
prokuratura 25-letniemu konkubentowi matki chłopca. 24-letniej
matce zarzucono nakłanianie do zabójstwa dziecka. Oboje odpowiedzą
również za wielomiesięczne okrutne znęcanie się nad chłopcem.

bEIPeMet

3.3.Łódź (PAP) - Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem czteroletniego Oskara przedstawiła w piątek piotrkowska prokuratura 25-letniemu konkubentowi matki chłopca. 24-letniej matce zarzucono nakłanianie do zabójstwa dziecka. Oboje odpowiedzą również za wielomiesięczne okrutne znęcanie się nad chłopcem.

Poinformował o tym PAP rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk. Obojgu podejrzanym grozi kara od 12 lat do dożywotniego więzienia. Prokuratura wystąpiła do sądu o ich aresztowanie. Podczas wstępnych przesłuchań oboje przyznali się policjantom do bicia dziecka. Według policji, mężczyzna półtora roku temu złamał dziecku rączkę, a w noc poprzedzającą tragedię tak mocno uderzał chłopca w brzuch, że dziecko zaczęło pluć krwią.

W czwartek rano piotrkowskie pogotowie poinformowało policję o zgonie 4-letniego chłopca w jednym z mieszkań w Piotrkowie Trybunalskim. Dziecko miało liczne ślady obrażeń tułowia i twarzy mogące świadczyć o wcześniejszych przypadkach bicia. Policja zatrzymała 24-letnią matkę Oskara oraz jej 25-letniego konkubenta; w chwili zatrzymania oboje byli trzeźwi. W mieszkaniu przebywało wtedy jeszcze jedno, dziewięciomiesięczne dziecko. Przewieziono je na obserwację do szpitala. (PAP)

bEIPeMev

szu/ plo/

bEIPeMeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)