Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatrzymanie
22.02.2006 17:20

Łódzkie: Zatrzymano handlarzy podrobionymi okularami

22.2.Łódź (PAP) - Policjanci zatrzymali w Zgierzu (Łódzkie) trzy osoby, które sprzedawały podrobione okulary korekcyjne. W wyniku przeprowadzonej kontroli dwóch zgierskich targowisk zabezpieczono prawie tysiąc sztuk nielegalnych okularów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*22.2.Łódź (PAP) - Policjanci zatrzymali w Zgierzu (Łódzkie) trzy osoby, które sprzedawały podrobione okulary korekcyjne. W wyniku przeprowadzonej kontroli dwóch zgierskich targowisk zabezpieczono prawie tysiąc sztuk nielegalnych okularów. *

Jak poinformował PAP w środę Arnold Lorenc z biura prasowego łódzkiej policji, okulary sprzedawali po 10 złotych za sztukę dwaj Polacy oraz Ormianin. Nie posiadały one żadnych certyfikatów, a zdaniem lekarzy ich noszenie może być szkodliwe dla wzroku.

Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych, okulary korekcyjne muszą mieć certyfikaty oraz deklaracje zgodności z normami Unii Europejskiej. Za handel nielegalnymi wyrobami medycznymi grozi kara od grzywny nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

To kolejni handlarze nielegalnymi okularami zatrzymani w ostatnich dniach przez łódzkich policjantów. Kilka dni temu w stolicy regionu zatrzymano 29-letniego łodzianina oraz Ormiankę. Odebrano im niemal 700 sztuk niebezpiecznych okularów, w które zaopatrywali się na bazarze w Warszawie.

Policjanci z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą zapowiadają więcej podobnych kontroli, bowiem w ostatnim czasie na targowiskach w Łódzkiem nasilił się handel podrobionymi okularami, które oferują głównie przybysze zza wschodniej granicy. (PAP)

szu/ jra/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz